Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Dzisiaj odbędzie się uroczyste zamknięcie Jubileuszu Miłosierdzia w katedrach biskupich; w Archikatedrze Białostockiej nastąpi to w czasie Mszy Świętej o godz. 1800; w naszym sanktuarium uroczysta Msza Święta dziękczynna za łaski Roku Miłosierdzia odprawiona będzie o godz. 1500. Zakończenia Jubileuszu w całym Kościele Powszechnym dokona Papież Franciszek w najbliższą niedzielę 20 listopada 2016.

2.Również dzisiaj jest różaniec fatimski po Mszach Świętych o godz. 700, 1500, 1800 oraz o godz. 2015; przed kościołem zbierane są ofiary na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3.Nasza parafia została zaproszona do udziału w NOWENNIE we wtorek 15 XI.

4.We środę 16 listopada przeżywać będziemy uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej, odpust w Katedrze oraz 10. rocznica ingresu Abpa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego - główna Msza Święta o godz. 18.00; Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.30, 7, 9, 15 (w dolnym kościele) i o godz. 18 (w głównej świątyni)z nabożeństwem przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

5.Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewno-formacyjne, które będzie duchowym przygotowaniem do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Spotkanie pt. Wielka Pokuta odbędzie się w sobotę, 19 listopada, o godz. 13.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W owocnym przeżyciu tego wydarzenia pomoże o. Michał Legan - Misjonarz Miłosierdzia. W programie: różaniec, konferencja, modlitwa przebłagalna, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza Święta. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

6.W niedzielę 20 XI przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w czasie każdej Mszy Świętej przedstawiciele poszczególnych grup wspólnie z kapłanem dokonają Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana:

  • godz. 700 – Rycerstwo Niepokalanej, Rodzina karmelitańska i Wspólnota Apelowa;
  • godz. 900 – Straż Honorowa i Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wspólnota Krwi Chrystusa;
  • godz. 1030 – Koła Żywego Różańca, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Domowy Kościół, Chór, Służba zdrowia;
  • godz. 1145 – Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca oraz Rodziny;
  • godz. 1230 – Katecheci i nauczyciele z uczniami oraz Świetlica „Michałek”;
  • godz. 1500 – Stowarzyszenie i Czciciele Miłosierdzia Bożego, Caritas, Służba Sanktuaryjna, Rada Osiedla i BSM;
  • godz. 1800 – Młodzież – Ministranci, Harcerze, Oaza, Schola oraz Leśnicy

7.Stowarzyszenie "Otwarty Dom" zaprasza osoby, które zechcą przyjąć do swoich domów na Święta Bożego Narodzenia dzieci z domów dziecka na Litwie. Spotkanie chętnych rodzin odbędzie się dnia 18 listopada 2015 o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia.

8.Uroczysta Msza Święta z okazji 50-Lecia Szkoły Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku odprawiona będzie 18 listopada 2016 o godz. 1030 w naszym sanktuarium. Zapraszamy społeczność Szkoły, emerytowanych pracowników, absolwentów oraz rodziców.

9.Dziś po Mszy Świętej, przed kościołem, wolontariusze Caritas rozdają ulotki z okazji Międzynarodowego Dnia Dobroczynności. Osoby, które chciałyby systematycznie wspierać podopiecznych białostockiej Caritas zapraszamy do wypełnienia deklaracji ”Honorowego Dawcy Dobroci”.

10.Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na spotkanie o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Spotkanie pt. „Sztuka w kręgu mecenatu Branickich – Izabela z Poniatowskich Branicka i Franciszek Karpiński” odbędzie się w piątek, 18 listopada 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk sztuki ks. dr. Jan Nieciecki. Spotkanie uświetni koncert
muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz wybranych Pieśni Nabożnych Franciszka Karpińskiego.

11.Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach).

12.Bóg zapłać dobroczyńcom…