Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 2022

1. Dziś Dzień Fatimski; zapraszamy na różaniec po Mszach Świętych o godz. 7,15,18 oraz o godz. 2020; zbiórka do puszek w ramach akcji: „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”.

2. Dzień uczestnictwa naszej parafii w Nowennie Opieki NMP w Archikatedrze przypada jutro o godz. 1800; zapraszamy do licznego udziału.

3. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia obchodzić będziemy w środę 16 listopada. Msze Święte będą odprawiane o godz. 630 i 700, 900, 1500 i 1800

4. Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy - czwartek 17 listopada; wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - piątek 18 listopada.

5. W najbliższą niedzielę 20 listopada obchodzona będzie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 1030 Msza Święta oraz katecheza dla uczniów i rodziców klas trzecich w ramach przygotowania do pierwszej komunii świętej.

6. Wydawanie posiłków dla ubogich przez Caritas planowane jest od 21 listopada, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1200 w domu parafialnym (zejście schodami przy sklepiku); Caritas zaprasza chętnych do pomocy wolontariuszy.

7. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, tyg. Idziemy i Gość Niedzielny.

8. Przypominamy, że niedzielne adoracje Najświętszego Sakramentu (również wieczorny różaniec) odbywają się w dolnym kościele; zejście klatkami schodowymi, po obu stronach pod chórem.

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi Metropolicie za przeżywanie z nami minionej niedzieli, za modlitwę, homilie, spotkania ze wspólnotami i za życzliwe słowa. Dziękujemy również naszym Parafianom ze liczniejszy udział w Mszach Świętych. Korzystajmy z Mszy Świętych w świątyni dopóki mamy takie możliwości (…)