Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dziś po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Białostockiej Caritas, która od 26 lat niesie pomoc osobom najbardziej potrzebującym: ubogim, chorym, samotnym, bezdomnym, uzależnionym, uchodźcom, dzieciom i starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie. Caritas pomaga tysiącom ludzi poprzez cykliczne akcje oraz całoroczne działania i pracę 36 placówek, które prowadzi na terenie naszej archidiecezji. Dzieła Caritas są realizacją charytatywnej misji kościoła, do której wezwani są wszyscy wierni. Zachęcamy zatem do włączenia się w tę misję. Osoby, które chciałyby systematycznie wspierać podopiecznych Caritas zapraszamy do wypełnienia deklaracji ”Honorowego Dawcy Dobroci”, które będą rozdawane przed kościołem. Bóg zapłać!

2. Najbliższa niedziela 26 listopada będzie Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przypada 21 listopada.

4. We środę 22 listopada, we wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, modlić się będziemy w intencji organistów, chórzystów i scholi dziecięcej; przy tej okazji zapraszamy do udziału w chórze i scholi, prosimy również młodzież o pomoc w reaktywowaniu scholi młodzieżowej.

5. W Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ulicy Kościelnej 1A odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Podlaskie Misterium – Sanktuaria Maryjne na Podlasiu” - 15 listopada 2017 r., godz. 13.00. Wystawa prezentuje informacje i zdjęcia pięciu spośród największych ośrodków kultu Maryjnego na Podlasiu leżących na terenie Archidiecezji Białostockiej."

6. Stowarzyszenia Otwarty Dom "Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie już po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka i z ubogich rodzin na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą u nas przebywać w terminie od 19 do 30 grudnia br. Spotkanie osób, które zechcą przyjąć dzieci do swoich rodzin odbędzie się dnia 21 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8/ dawna Berlinga/ w Białymstoku.

7. Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone metodą Mess’AJE (czyt. mesaż) odbywać się będą w soboty: 25 listopada, 2,9,16 grudnia br. i 20 stycznia 2018 roku w godz. 10.00 - 12.30 w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

8. Triduum Różańcowe w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. rozpocznie się w piątek, 24 listopada, Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy się w niedzielę, 26 listopada, Mszą św. o godz. 7.00. Szczegóły na stronie parafii Św. Kazimierza

9. Zaproszenie na KONCERT: Jeszcze Polska nie zginęła! Pieśni i kompozycje instrumentalne XIX wiecznych polskich kompozytorów tęskniących za Wolną i Niepodległą Ojczyzną: niedziela, 19 listopada 2017 godz. 15.30 Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ul. Warszawska 46 - Sala św. Kazimierza.

10. Jeśli jesteś młody, miałeś już sakrament bierzmowania i chciałbyś pogłębić swoją wiarę oraz przeżyć czas w doborowym towarzystwie, przyjdź na spotkanie w piątek 24 listopada po Mszy Świętej o godz. 18.00 do sali pod plebanią. Więcej informacji i szczegółów u ks. Stanisława.

11. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i doświadczyć spotkania we wspólnocie, zapraszamy na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie formacyjne w dolnym kościele. Zaprasza Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

11. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach).

12. Bóg zapłać dobroczyńcom…