Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXVI Niedziela Zwykła – 25 IX 2022

1. We wtorek 27 września – w ramach Dni Patrona Białegostoku - Mszę Świętą o godz. 1800 odprawi JE. Ks. Bp Henryk; po jej zakończeniu (ok. godz. 1900) odbędzie się procesja z relikwiami bł. Michała do Archikatedry. Bardzo prosimy o liczny udział.

2. Zapraszamy do udziału w Triduum eucharystycznym z Bł. Michałem; Słowo Boże będzie głosił ks. Stanisław Garncarek z Częstochowy.

ŚRODA 28 września - Święto Bł. Michała Sopoćki:

godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium,

godz. 1500 – Koronka na ulicach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Tysiąclecia i Andersa, skrzyżowanie Tysiąclecia i Sokólskiej, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego,

Adoracja ustawiczna (dzień i noc)


CZWARTEK 29 września - Święto Św. Michała Archanioła:

godz. 700, 9, 15, 1630 (poświęcenie tornistrów),18 - Msze Święte w Sanktuarium;

Adoracja ustawiczna (dzień i noc)


PIĄTEK 30 września - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła:

godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium;

Adoracja ustawiczna (dzień i noc)

3. W sobotę rozpoczną się nabożeństwa różańcowe - codziennie po Mszach Św. o godz. 1800; zapraszamy do licznego udziału; różaniec z udziałem dzieci – środy o godz. 1700; oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200 (dziesiątek różańca).

W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

4. W następną niedzielę 2 października: różaniec, procesja i katecheza chrzcielna; o godz. 1500 Msza Święta z udziałem i śpiewem uczestników warsztatów liturgiczno-muzycznych, po Mszy Świętej krótki koncert śpiewów liturgicznych; zapraszamy.

5. Chłopców klas 3 i starszych, którzy kiedykolwiek myśleli o służbie przy ołtarzu jako ministranci i ich rodziców, zapraszamy na niezobowiązujące spotkanie informacyjne. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się co daje bycie ministrantem to czekamy na Was w następną niedzielę 2 października po Mszy św. o godzinie 1200.

6. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach), Dzieła Bł. Michała oraz inne wydawnictwa o miłosierdziu Bożym (w sklepiku).

Na regałach znajdują się kartki wypominkowe; zapisane intencje i ofiary można będzie składać do skarbon od 40-godz. nabożeństwa.

7. Uroczystości eucharystyczne w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce: Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka o godz. 1100.

8. Zachęcamy do włączenia się do akcji„Rodzina rodzinie”, wspierając rodziny w Syrii,Iraku, Libanie,Strefie Gazy i Ukrainie. Szczegóły na www. rodzinarodzinie.caritas.pl

9. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 1 października br. Zapraszamy członków wszystkich grup różańcowych oraz wszystkich wiernych. Początek wydarzenia o godz. 1000. Zapisy na wyjazd w zakrystii i sklepiku

10. W niedzielę 2 października w Białymstoku będzie miał miejsce Podlaski Marsz dla Życia. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 14.00 w Archikatedrze. O godzinie 15.00 nastąpi uformowanie Marszu i przejdziemy ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Rocha. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi. Zechciejmy wspólnie podziękować Panu Bogu za dar każdego ludzkiego życia".

11. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom.