Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj kończymy MISJE ŚWIĘTE; porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę (7,9,1030,1145,1230,15,18). Główna Msza Święta dziękczynna za beatyfikację o godz. 1500z udziałem biskupów, kapłanów, pielgrzymów i naszych parafian, z poświęceniem obrazów Jezusa Miłosiernego i dewocjonaliów; zapraszamy do licznego udziału.

2. Jutro rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W tym roku ofiarujmy tę modlitwę w intencji naszej Ojczyzny w podziękowaniu za dar niepodległości. Zapraszamy do udziału - wspólnoty, rodziców z dziećmi, młodzież - codziennie po Mszach Świętych o godz. 1800; różaniec z udziałem dzieci – we środy o godz. 1715 (dolny k-ł); młodzież – w piątki o godz. 1930 (dolny k-ł)

3. I czwartek– o godz. 1800 Msza Święta z nabożeństwem o powołania oraz katecheza dla Wspólnoty Adoracyjnej.

4. I piątek i wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej; Msza Święta o godz. 1500  i oddanie czci relikwiom Świętej - w głównej świątyni; o godz. 1630 w dolnym kościele Msza Święta dla dzieci szkół podstawowych z katechezą dla klas czwartych.

5. I sobota – po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

6. W następną niedzielę: godz. 950 – różaniec, po Mszy Św. o godz. 1030 – procesja; po Mszy Św. o godz. 1230 – katecheza dla rodziców i chrzestnych.

7. Msza Święta z okazji 10. rocznicy cudu eucharystycznego w Sokółce zostanie odprawiona w niedzielę, 7 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce.

8. Intencje na X: Kół Żywego Różańca– Za Rodzinę Różańcową naszej parafii; Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa– O zgodny z chrześcijańskim - prawym sumieniem wybór władz samorządowych.

9. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w sobotę 13 października 2018 o godz. 1000, w parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku rozpocznie się Kurs Ceremoniarza.

10. Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza do uczestnictwa w katechezach biblijnych dla dorosłych prowadzonych metodą Mess’AJE (czyt. mesaż) pt. „On zmartwychwstał”. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku w środy w godz. 18.00 - 20.30. Pierwsza katecheza w środę, 3 października.

11. Zachęcamy do głosowania za Projektem obywatelskim – nr S22, od 03 do 17 X, w ramach którego ma powstać parking przy Centrum Sportowym „Tysiąclecie” Osiedle Białostoczek (ZSE).

12. Prasa katolicka, obrazki, Zwiastun Miłosierdzia - modlitewnik+płyta z pieśniami o miłosierdziu Bożym i bł. Michale (na regałach).

13. Wystawa Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego z 10.lecia beatyfikacji.

14. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom… Dziękujemy Bogu za MISJE. Bóg posługuje się ludźmi… Bóg zapłać Ojcom Misjonarzom – Piotrowi i Mariuszowi SAC