Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXVI Niedziela Zwykła – 27 IX 2020

1.Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 1500 odbędzie się procesja z relikwiami bł. Michała do Katedry – zapraszamy;Nabożeństwo 40-Godzinne: poniedziałek, wtorek i środę (28,29,30 września) - program

Poniedziałek 28 września - Święto Bł. Michała Sopoćki:

godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium,

godz. 1500 – Koronka na ulicach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Sokólskiej i Tysiąclecia, skrzyżowanie Tysiąclecia i Andersa, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego,

godz. 1630 – Nabożeństwo Pokutne i spowiedź indywidualna,

godz. 1800 – Msza Święta z okazji Święta Patrona Miasta w Katedrze;

Wtorek 29 września - Święto Św. Michała Archanioła:

godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium;

godz. 1500 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu BIERZMOWANIA - Arcybiskup Metropolita; godz, 18.00 - Inauguracja Wspólnoty Przyjaciele Oblubienca

Środa 30 września - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła:

godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium;

godz. 15 - Msza Święta z okazji 13. rocznicy konsekracji świątyn - Arcybiskup Edward,

godz. 19 – Koncert organowy Pani Moniki Bożeny Laskowskiej

2. We czwartek rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie po Mszach Św. o godz. 1800; różaniec z udziałem dzieci – we środy o godz. 1715 (dolny k-ł);o godz. 1800 Msza Święta z nabożeństwem o powołania, z udziałem Wspólnoty Adoracyjnej.

3. I piątek; o godz. 1630 w dolnym kościele Msza Święta dla dzieci szkół podstawowych z katechezą dla klas czwartych.

4. I sobota – po Mszy św. o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi;

5. W następną niedzielę: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna; taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej „Świętopietrze”; po Mszy Świętej o godz. 1800 rozpocznie się cykl katechez dla narzeczonych.

6. Uroczystości eucharystyczne w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce: w niedzielę, 4 października br., Msza Święta o godz. 11.00

7. Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się 3 października 2020 Mszą Świętą o godz. 1800 w Archikatedrze.

8. Wszedł na ekrany kin film „Wojtyła. Śledztwo”, przygotowany przez hiszpańskich twórców z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II; zachęcamy.

9. Intencje na X: Kół Żywego Różańca – Za Rodzinę Różańcową naszej parafii; Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa – O trwanie w dojrzałej wierze młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.

10. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny i nowy numer naszego pisma Zwiastun Miłosierdzia (na regałach), Dzieła, Wspomnienia, Dziennik Bł. Michała oraz inne wydawnictwa o miłosierdziu Bożym (w sklepiku).

11. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom…

12. Decyzją Ks. Arcybiskupa Ks. Kamil Kochanowski został mianowany Proboszczem Parafii pw. Jezusa Miłosiernego w czarnej Białostockiej. Dziękujemy za jego posługę w naszym sanktuarium, za duszpasterskie zaangażowanie, szczególnie za wkład w funkcjonowanie Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego. Życzymy owocnej i wdzięcznej posługi w nowej placówce.