Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 LIPCA 2018

1. Jutro wyruszy z katedry białostockiej XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, polecajmy w modlitwie pątników; nadal można zapisywać się do grupy ZŁOTEJ.

2. Miesiąc sierpień w Kościele w Polsce jest czasem modlitwy i wezwaniem do abstynencji od alkoholu. Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości jest szczególną ku temu okazją. Tradycyjnie w piątki po Mszy Świętej o godz. 1500 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z tej racji Msza Święta o godz. 1500 we wszystkie piątki sierpnia będzie w głównej świątyni.

3. I czwartek miesiąca, Msza Święta o godz. 1800 z katechezą dla wspólnoty adoracyjnej.

4. I piątek – spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi; starajmy się korzystać ze spowiedzi już we wcześniejszych dniach.

5. I sobota – po Mszy Świętej o godz. 630 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca: różaniec i procesja oraz katecheza dla rodziców i chrzestnych; taca na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.

7. Również w następną niedzielę przypada drugi tydzień NOWENNY JUBILEUSZOWEJ z okazji DZIESIĘCIOLECIA BEATYFIKACJI KS. MICHAŁA SOPOĆKI. Nowenna będzie odprawiana przez dziewięć niedziel do 23 września (godz. 1430 – adoracja, 1500 – Koronka i Msza Święta, 1600 – konferencja). Serdecznie zapraszamy.

8. Ołtarzyk Miłosierdzia z relikwiami Bł. Michała nawiedza aktualnie rodziny przy ul. Siemiatyckiej, następnie ul. Bielskiej.

9. Prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny, materiały o sanktuarium, obrazki z Jezusem Miłosiernym i modlitwą za Ojczyznę Bł. Michała Sopoćki.

10. Intencje modlitewne na sierpień: KŻR – Za dotkniętych alkoholizmem, zwłaszcza młodzież oraz o zmianę społeczno-politycznego przyzwolenia na nieograniczoną dostępność alkoholu; SH NSPJ – Za Ojczyznę, o wierność nauce i zasadom chrześcijańskim, za bohaterów Powstania Warszawskiego i innych „zrywów narodowych”.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom, dziękujemy za przeżywanie dzisiejszej Eucharystii; niech jej owoce pomogą nam dobrze przeżyć rozpoczęty tydzień – tego życzymy.