Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 LIPCA 2019

1. We wtorek wyruszy z katedry białostockiej XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, polecajmy w modlitwie pątników.

2. Miesiąc sierpień w Kościele w Polsce jest czasem modlitwy, a także podejmowania dzieła abstynencji od alkoholu. Tradycyjnie w piątki po Mszy Świętej o godz. 1500 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z tej racji Msza Święta o godz. 1500 we wszystkie piątki sierpnia będzie w głównej świątyni.

3. I czwartek: Dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, Msza Święta o godz. 1800 z katechezą dla wspólnoty adoracyjnej. W tym dniu przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; uroczystości miejskie pod pomnikiem „Żołnierzom Armii Krajowej” (ul. Kilińskiego) o godz. 1700.

4. I piątek i I sobota – nabożeństwa wg stałego porządku; starajmy się korzystać ze spowiedzi wcześniej.

5. Zapraszamy na Koronkę, Mszę Świętą i Drogę Krzyżową w piątki sierpnia o godz. 1500 (w głównej świątyni) w intencji Ojczyzny i o wyzwolenie z nałogu alkoholizmu.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca: różaniec i procesja oraz katecheza dla rodziców i chrzestnych; taca na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne.

7. Prasa katolicka: tygodniki – Idziemy i Gość Niedzielny oraz materiały duszpasterskie o sanktuarium.

8. Intencje modlitewne na sierpień: Koła Żywego Różańca – Za dotkniętych alkoholizmem, zwłaszcza młodzież oraz o ustawowe ograniczenie dostępności do alkoholu; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa – Za Ojczyznę.

9. Msze Święte w tygodniu: o godz. 1500 (z wyjątkiem piątków) będą w dolnym kościele; adoracja – w dolnym kościele.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom, dziękujemy za chrześcijańskie przeżywanie niedzieli.