Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Poświęcenie pojazdów mechanicznych - dzisiaj po Mszach Świętych; również jutro w dniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców będzie poświęcenie pojazdów; przy wyjściu z kościoła nadal można składać podpisy pod poparciem projektu Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

2.Jutro przypada święto św. Jakuba, apostoła.

3.We wtorek 26 lipca wspominać będziemy św. Joachima i Annę, Dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i dziadków.

4.Kolejny etap pielgrzymowania Szlakiem Ks. Michała przypada we czwartek,o godz. 18.00 Msza Święta w Kościele Św. Wojciecha, a następnie przejście z modlitwą Koronki do następnej stacji.

5.W sobotę 30 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę; nadal można zapisywać się do grupy ZŁOTEJ (w sklepiku).

6.W miniony czwartek przeżywaliśmy wieczór modlitewny z młodzieżą przybyłą z różnych stron świata do Białegostoku. Znakiem tej modlitwy jest krzyż, który był niesiony w procesji miłosierdzia z Katedry do naszego Sanktuarium. Pozostanie on w naszej świątyni do zakończenia ŚDM. Polecajmy w naszych modlitwach młodzież przebywającą w naszej archidiecezji, a zwłaszcza młodych z Archidiecezji Lubelskiej i Zamojsko-Lubaczowskiej, przebywających w rodzinach naszej parafii. Otoczmy również modlitwą Ojca Świętego Franciszka i jego pielgrzymkę do Polski.

7.W następną niedzielę taca na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne.

8.Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Akcja polega na skompletowaniu wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej archidiecezji. Każdego, kto chce włączyć się w akcję prosimy o zgłaszanie się od dzisiaj do zakrystii po pusty plecak w celu napełnienia go potrzebnymi przyborami szkolnymi. Gotowe wyprawki należy zwrócić do CARITAS parafialnej do 20 sierpnia 2016r.

9.Prasa katolicka…

10.Bóg zapłać Dobroczyńcom. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które ugościły młodzież w ramach ŚDM.