Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa– 8 VI 2023

Msze Święte w dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 700, 900, 1330, 1500 i 1800.

Przypominamy, że dzisiejsza Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest uroczystością obowiązującą.

Zapraszamy w OKTAWIE Bożego Ciała do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800.

Przez całą OKTAWĘ Bożego Ciała po Mszach Świętych o godz. 1800 będą nieszpory eucharystyczne i procesja dookoła kościoła, natomiast we czwartek 15 czerwca, na zakończenie Oktawy tradycyjnie odbędzie się procesja przy czterech ołtarzykach ulicami osiedla: ulicami - Radzymińską, Zagumienną, Sokólską, Białostoczek, Radzymińską di Ołtarza Papieskiego. Nastawy poszczególnych ołtarzy przygotują nasi wolontariusze ze Służby Sanktuarium. Dekoracją ołtarzyków tradycyjnie zajmą się wspólnoty parafialne:

1/ ul. Zagumienna - Przyjaciele Oblubieńca;

2/ Sokólska - Ruch Rodzin Nazaretańskich;

3/ Białostoczek - Wieczernik;

4/ Pl. Bł. Michała - Koła Żywego Różańca i Czciciele Miłosierdzia Bożego.

Na zakończenie odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału w Białej Procesji DZIECI, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej:

 9 VI – IIIA; 10 VI – IIIB; 11VI – IIIC SP 26;        12 VI – IIIA; 13 VI – III B; 14 VI – IIIC SP 42;          15 VI – wszystkie klasy

2. Arcybiskup Metropolita Białostocki Józef Guzdek, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji. Korzystający z tej dyspensy są zobowiązani do zadośćuczynienia w formie modlitwy w intencji o pokój na świecie (dziesiątek różańca) lub dowolnej jałmużny na rzecz potrzebujących lub ubogich.”

3. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

4. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który zostanie wykonany przez Akademicką scholę ADONAI wraz z zespołem i uczestnikami warsztatów muzycznych. Oprawę wizualną stanowić będą tworzone na żywo obrazy z piasku do każdego z utworów. Koncert odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca br. o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Wstęp wolny.

5. Podczas organizowanego przez jezuitów najbliższego spotkania z formacji duchowej ks. dr Aleksander Jacyniak SJ wyjaśni, czym jest ikona oraz odczyta ikonę Trójcy Świętej autorstwa Andrieja Rublowa. Spotkanie odbędzie się w tydzień po Uroczystości Trójcy Świętej, w niedzielę 11 czerwca o 18.30 w tymczasowej kaplicy Parafii św. Stanisława Kostki na osiedlu Dolina Cisów w Wasilkowie, przy ul. Białostockiej 108.

6. W poniedziałek wieczorem zmarł tragicznie Ś.P. Henryk Stankiewicz – ojciec naszego ks. Mirosława. Łączymy się w modlitwie z ks. Mirosławem i jego rodziną. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 1000 w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem – zapisy w zakrystii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

7. Dziękujemy DOBROCZYŃCOM