Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa– 3 VI 2021

1. Przypominamy, że dzisiejsza Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest uroczystością obowiązującą. Msze Święte w naszej świątyni są sprawowane wg porządku niedzielnego: o godz. 700, 900, 1030, 1145, 1230, 1500 i 1800 (modlitwa o powołania i procesja eucharystyczna).

2. Przez całą OKTAWĘ Bożego Ciała po Mszach Świętych o godz. 1800 będą nieszpory eucharystyczne i procesja dookoła kościoła, natomiast we czwartek 10 czerwca, na zakończenie Oktawy tradycyjnie odbędzie się procesja przy czterech ołtarzykach ulicami osiedla: ul. Radzymińską, Zagumienną, Sokólską, Białostoczek, Radzymińską. Nastawy poszczególnych ołtarzy przygotują nasi wolontariusze ze Służby Sanktuarium. Dekoracją ołtarzyków tradycyjnie zajmą się wspólnoty parafialne:

1/ ul. Zagumienna - Przyjaciele Oblubieńca;

2/ ul. Sokólska (przy Krzyżu) - Ruch Rodzin Nazaretańskich;

3/ ul. Białostoczek (przy Krzyżu) - Wieczernik Miłosierdzia;

4/ Pl. Bł. Michała - Koła Żywego Różańca i Czciciele Miłosierdzia Bożego.

Na zakończenie odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału w Białej Procesji DZIECI, które w tym roku przystąpiły/przystąpią do pierwszej komunii świętej.

3. Ponawiamy zaproszenie do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za Papieża Polaka, ustanowienie Diecezji Białostockiej oraz beatyfikację siostry Bolesławy Marii Lament.

W naszym sanktuarium w sobotę 5 czerwca przypada 30. rocznica wizyty papieskiej w Białymstoku i 25. rocznica rekonstrukcji ołtarza celebry papieskiej przy naszym sanktuarium; zapraszamy do udziału: godz. 2020 – różaniec (w głównej świątyni);2100 – Apel.

W Katedrze białostockiej w niedzielę, 6 czerwca 2021 roku, o godz. 1800 z tej okazji będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszki Administratora Arch. Biał.

4. Zapraszamy do lektury czasopism katolickich, nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku. Polecamy również artykuły na temat aktualnego znaczenia papieskiej pielgrzymki sprzed 30 lat, a szczególnie słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II na naszej, podlaskiej ziemi. Zachęcamy do lektury materiału na temat szczególnej relacji, jaka łączyła Papieża Polaka z młodzieżą.

5. Adoracja wieczorna i nocna będzie w głównej świątyni.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.