Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
BOŻE CIAŁO

UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa– 20 VI 2019

1. W dzisiejszą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze Święte są odprawiane o godz. 700, 900, 1500 i 1800 (główna świątynia).

2. Ponawiamy zaproszenie do udziału w przebłagalnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w dzisiejszą uroczystość oraz w nocy z czwartku na piątek, za bluźniercze wydarzenia, w czasie których szydzono z Eucharystii, procesji Bożego Ciała i katolickich świętości w ramach „tzw. marszów równości” organizowanych przez homoseksualistów i środowiska ich popierające. Chcemy modlić się o opamiętanie dla poranionych ludzi, którzy domagając się dla siebie tolerancji depczą godność innych. Adoracja – również nocna - będzie odbywała się w głównej świątyni.

3. Biskupi obecni na 383 zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski wezwali do publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie świętokradztwa. Przebłaganie to ma się dokonać we wszystkich diecezjach Polski.W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby w niedzielę 23.06.2019 we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Białostockiej, po każdej Mszy Świętej, odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…”. 

Również w następną niedzielę zachęcamy do modlitwy oraz do poparcia podpisem wniosku do Prezydenta Miasta o niewyrażanie zgody na marsz homoseksualistów (przywożonych z całej Polski i z zagranicy) w Białymstoku - Mieście Miłosierdzia.

4. Zapraszamy w OKTAWIE Bożego Ciała (od jutra) do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800.

5. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 8 jutro o godz. 1500.

6. Jutro po Mszy Świętej o godz. 1130 w Białostockiej Katedrze wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej. Zapisy w kancelarii i w zakrystii, koszt 30 zł; możliwość powrotu autokarem; informacje u ks. Stanisława.

7. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM.