Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

...I JA CIĘ NIE POTĘPIAM...

1.Dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, zapraszamy do gorliwego ich przeżywania; otoczmy modlitwą posługujących Słowem Bożym: Księży Dyrektorów Caritas oraz Siostry Albertynki.

DOROŚLI: niedziela, poniedziałek, wtorek - 2,3,4 kwietnia 2017:

  • MSZE ŚWIĘTE: godz. 700, 900, 1500(z Koronką), 1800;
  • GODZINKI O MIŁOSIERDZIU BOŻYM – godz. 8.30;

MŁODZIEŻ: niedziela, poniedziałek, wtorek – 2,3,4 kwietnia 2017:

  • Niedziela – godz. 1800; poniedziałek i wtorek – godz. 1930 – dolny kościół

REKOLEKCJE SZKOLNE: wtorek, środa, czwartek – 4,5,6 kwietnia 2017

  • Katechezy w szkołach – wg ustalonego programu.
  • Nabożeństwo w kościele: Publiczne Gimnazjum nr 16 im. Bł. Ks. Michała Sopoćki: godz. 1000; Szkoła Podstawowa nr 26: godz. 1100; Zespół Szkół Elektrycznych: godz. 1200.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Dzisiaj przypada 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła. W naszej świątyni o godz. 2100 będzie nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski i oddanie czci relikwiom Św. Jana Pawła II, a następnie przejście do ołtarza papieskiego i zakończenie modlitwą w godzinie śmierci Ojca Świętego.

Msza Święta o godz. 18.00 w kościele pw. św. Ojca Pio . Po Mszy św. odbędzie się marsz modlitewny na Krywlany - miejsce celebry papieskiej. Uczestnicy marszu proszeni są o zabranie ze sobą świec. Po zakończonej uroczystości zapewniony jest powrót autobusami do centrum Białegostoku.

4. I czwartek miesiąca: po Mszy Świętej o godz. 1800 katecheza dla wspólnoty adoracyjnej; I piątek, Msza Święta dla uczniów o godz. 1630.

5 .Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, w czasie Mszy Świętych poświęcenie gałązek palmowych; o godz. 12.30 Msza Św. z procesją z palmami dookoła kościoła; po Mszy Świętej o godz. 15.00 odbędzie się Droga Krzyżowa (przy sprzyjającej pogodzie dookoła świątyni). W Niedzielę Palmową tradycyjnie jako dar ołtarza na Mszę Świętą przynosimy zawartość skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.

6. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 7 kwietnia br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozważania poprowadzą stypendyści DNT. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

7. Zapraszamy młodych do wspólnego przeżycia Diecezjalnych Dni Młodzieży,które odbędą się terminie 8 - 9 kwietnia br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W programie przewidziane są koncerty ewangelizacyjne, świadectwa, modlitwy uwielbienia oraz konkurs palm. W sobotę 8 kwietnia rozpoczęcie o godz. 15.00, a w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 14.00. Niedzielne święto młodych zwieńczy Msza Święta sprawowana w Katedrze białostockiej o godz. 16.30

8 .PRASA katolicka: Drogi Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny; PASCHAŁKI – dochód na posiłki wydawane przez CARITAS w naszej parafii.

9. Trwa NAWIEDZENIE rodzin przez OŁTARZYK MIŁOSIERDZIA z relikwiami Bł. Michała; aktualnie odbywa się przy ul. Białostoczek 30; we czwartek ołtarzyk zostanie przeniesiony do bloku nr 32. W związku z tym zapraszamy na spotkanie organizacyjne mieszkańców ul. Białostoczek nr 27,29,31 i 32 - we wtorek 4 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. 

10. Przed kościołem są zbierane podpisy pod Inicjatywą Społeczną "Mama, Tata i Dzieci", promująca normalną rodzinę, a przeciwstwiającą sie związkom homoseksualnym i prawnym powierzaniem im dzieci.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom.