Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

LAETARE

IV NIEDZIELAWIELKIEGOPOSTU– 31 III 2019


1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w następną niedzielę 7 kwietnia. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych, uczniów szkół podstawowych nr 26 i 42 oraz gimnazjum będą w niedzielę, poniedziałek i wtorek /7-8-9 kwietnia/ – homilie będzie głosił ks. dr Bogdan Skłodowski (Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii); rekolekcje dla uczniów ZSE będą we wtorek, środę i czwartek /9-10-11 kwietnia/. Szczegółowy program zamieszczony jest na stojakach, na www. milosierdzie@archibial.pl. i w załączeniu.

2. I czwartek – Msza Święta o godz. 1800i spotkanie formacyjne członków Apostolatu Modlitwy za Kapłanów "MARGARETKA" w Archidiecezji Białostockiej; zapraszamy również wspólnotę adoracyjną do włączenia się w to spotkanie. Po konferencji i modlitwie odbędzie się spotkanie okolicznościowe.

3. I piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa, Msza Święta o godz. 1630 w dolnym kościele z homilią dla uczniów, zwłaszcza klas czwartych.

4. I sobota – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec z rozważaniem - po Mszy Świętej o godz. 700.

5. I niedziela: różaniec (po Mszy Św. godz. 900), procesja, katecheza chrzcielna (po Mszy Św. godz. 1230).

6. Prasa katolicka: Drogi Miłosierdzia, Gość Niedzielny i Idziemy; paschałki; pocztówki wielkanocne (w sklepiku).

7. Intencje modlitewne na IV: Koła Żywego Różańca – O dobre owoce rekolekcji wielkopostnych; Straż Honorowa NSPJ i Wspólnota Adoracyjna – O dar mądrości i Bożego ducha dla nauczycieli i rodziców w trosce o dobro dzieci i młodzieży.

8. Bóg zapłać za zbiórkę produktów dla najuboższych: kierownictwu sklepów, ofiarodawcom oraz wolontariuszom: uczniom szkół - SP 42, SP 26, ZSE, harcerzom, wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”, księżom i Caritas parafialnej.

9. NAWIEDZENIE rodzin przez OŁTARZYK MIŁOSIERDZIA z relikwiami Bł. Michała odbywa się przy ul. Radzymińskiej 2A. Polecamy w modlitwie wszystkie rodziny, które przyjmą do swoich domów znak miłosierdzia.

10. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na Drogę Krzyżową, 6 kwietnia br., rozpoczęcie o godz. 1000 w Choroszczy.

11. Archidiecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę 13 kwietnia 2019 w Archikatedrze Białostockiej i Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia.

12. Zaproszenie na spotkanie z profesorem KUL-u, posłem do PE, prezesem Ruchu Prawdziwa Europa, pt. „Widziane z Brukseli – wartości chrześcijańskie w UE”: 31 marca godz. 1500, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1.

13. Zmarli w I, II i III 2019: + Regina Jakuszewska, Witold Rogowski, Małgorzata Mor, Marta Michalska–Borys, Marianna Głowacka, Anna Bajko, Stanisław Ambroziak, Tadeusz Siwik, Barbara Kiercul, Monika Karwowska, Zbigniew Grynaszewski, Anna Ostaszewska, Andrzej Maliszewski, Danuta Lewkowicz, Kazimierz Szpikowski, Alojzy Zdanowicz, Wieczny odpoczynek…