Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 24 III 2019

1. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 7, 9, 15 i 1800. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym Kościół zachęca do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

2. Caritas parafialna zapraszana spotkanie z policjantem - Panem Dzielnicowym Mariuszem Pietruszkiewiczem. Odbędzie się ono jutro po Mszy Świętej o godz. 1500 w Sali pod plebanią i będzie poświęcone różnym aktualnym zagrożeniom. Zaproszenie kierowane jest szczególnie do osób starszych.

3. Jutro wieczorem odbędzie się przekazanie Ołtarzyka Miłosierdzia na ul. Radzymińską 2A; zapraszamy mieszkańców tego bloku do udziału we Mszy Świętej o godz. 1800, po której ołtarzyk zostanie procesjonalnie przeniesiony z dolnego kościoła do bloku.

4. Zbiórka żywności w sklepach na naszym osiedlu odbędzie się w sobotę 30 marca w godz. 800 – 1700: Sklep Sokół-Detal Podlasie (ul. Sokólska 9) – SP 42; Stokrotka (Radzymińska 14) – CARITAS.

5. Zapraszamy na premierę filmu Michała Kondrata pt. "Miłość i Miłosierdzie", z udziałem reżysera i aktorów, 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Bilety są do nabycia w kasach Opery i przez internet. Film opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia, którego największym propagatorem był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, patron Białegostoku. On też doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry Faustyny.

6. Prasa katolicka (na regałach).

7.Bóg zapłać Dobroczyńcom…

8. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej oraz Prawników odbędą się w dniach 31marca – 2 kwietnia br., Msza św. codziennie o godz. 1930 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje pod hasłem "Trwajcie mocni w wierze" poprowadzi ks. Adam Wtulich ze Zgromadzenia Księży Salezjanów, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku oraz Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku zapraszają na wernisaż wystawy „Pod płaszczem Patrona” - Św. Józef. Wystawa czynna do końca kwietnia 2019 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

10. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych odbędą się w dwóch terminach i w dwóch ośrodkach:

I termin 31 marca–1–2 kwietnia (niedziela – poniedziałek - wtorek),codziennie o godz. 19.30 w Bazylice św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je o. Michał Ferenc, kapucyn pracujący w Kownie (Litwa). Temat rekolekcji: Serce w remoncie.

II termin: 7-8-9 kwietnia (niedziela – poniedziałek - wtorek),codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.Poprowadzi je o. Marek Rojszyk,dominikanin pracujący w Łodzi. Temat rekolekcji: Kto Go znajdzie, będzie żył.