Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31.01.2021

1. Dziś CARITAS zbiera ofiary do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

2. We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Światowy Dzień Życia Konsekrowanego). Msze Święte wg porządku świątecznego:godz. 630, 700, 900,1500, 1630, 1800; adoracja(dolny kościół). W czasie Mszy Świętych będzie poświęcenie świec gromnicznych; taca na zakony klauzurowe.

3. W środę 3 lutego po Mszach Świętych będzie poświęcenie i błogosławieństwo świecami ku czci Św. Błażeja; rozbieranie żłóbka i choinek, prosimy o pomoc.

4. I czwartek, Msza Święta o godz. 1800 z modlitwą o powołania do służby Bożej.

5. W piątek poświęcenie chleba i wody ku czci Św. Agaty, Dz. M.; I piątek miesiąca; Msza Święta dla dzieci o godz.. 1630 w dolnym kościele.

6. I sobota, po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; 6 lutego rozpocznie się też Nowenna do Bł. Michała Sopoćki, która będzie przygotowaniem do 46. rocznicy jego śmierci, przypadającej 15 lutego.

7. I niedziela: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna – wg stałego porządku.

8. Zapraszamy na Msze Święte KOLĘDOWE o godz. 1800:

1 II Pn Olsztyńska 6, 7, 8, 9, 10, 11
2 II Wt Buska – cała
3 II Śr Łańcucka, Racławicka, Wołkowyska, Świsłocka, Kowieńska, Grodzieńska, Skidelska, Lidzka, Wileńska, Płocka, Przytorowa
4 II Czw Bitwy Białostockiej- cała
5 II Pt Brzeska - cała

Po Mszy Świętej będzie spotkanie z obrzędem kolędowym oraz błogosławieństwo wody. Osoby, które zechcą złożyć ofiarę kolędową na kościół będą mogły to uczynić po spotkaniu, w kancelarii lub wpłacić na konto bankowe.

9. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS: 0000269579. Istnieje możliwość przekazania podatku w formie on-line: http://caritas.bialystok.pl/1procent/

10. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, „Drogi Miłosierdzia”; przy wyjściuz kościoła można nabyć świece gromniczne.

11. Władze Białegostoku zamierzają dokonać kolejnego przekształcenia obecnej Szkoły Podstawowej nr 42 im. Bł. Michała Sopoćki, łącząc ją z Przedszkolem Samorządowym nr 4. Módlmy się o to, aby Szkoła zachowała swojego Patrona. Apelujemy również do parafian, zwłaszcza do rodziców, aby podjęli odpowiednie działania w tej sprawie.

12. Intencje na luty: KŻR – Za Osoby Konsekrowane; SH NSPJ – Za konających.

13.Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy Wolontariuszom za pomoc w sprzątaniu, odśnieżaniu, wydawaniu posiłków charytatywnych, w sprawach administracyjnych.