Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.01.2024

1. Wspomnienie bł. Bolesławy Lament przypada (29.01); św. Jana Bosko (31.01)

2. I czwartek – po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania za wstaw. Bł. Michała Sopoćki.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) przypada w piątek 2 lutego: Msze Święte odprawiane będą o godz. 630, 7, 9, 15, 17 (dla dzieci) i 1800. W czasie Mszy Świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świec gromnicznych, nawiązujący do tajemnicy Bożego Narodzenia i kolędowania. Tradycyjnie jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i modlitwy za osoby konsekrowane, szczególnie za Siostry posługujące w naszym sanktuarium; ofiary na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe; z racji I piątku po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

4. W sobotę 3 lutego po Mszach Świętych o godz. 700 i 1500 poświęcenie świec i błogosławieństwo ku czci Św. Błażeja; nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. Intencje modlitewne na luty: Koła Żywego Różańca – Za Osoby Konsekrowane; Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa –Za chorych i cierpiących z powodu konfliktów wojennych..

6. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny, „Drogi Miłosierdzia”; przy wyjściu z kościoła można nabyć świece gromniczne.

7. Kolęda: poniedziałekczwartek - od godz. 1600; sobota – od godz. 1300.

29 I pn. Radzymińska 7,9,15,17
30 I wt. Sitarska - domy jednorodzinne;

Sitarska – bloki 52,64,68

Suwalska, Giżycka, Olecka, Bielska

31 I śr. Hajnowska, Siemiatycka;

Gołdapska 4,6,8,10

1 II czw. Kozłowa - domy jednorodzinne;

bloki: 31,32,33,34,35,36

3 II sob. Kozłowa 10,26,28,29,29a,30

8. Tradycyjnie zapraszamy SENIORÓW na spotkanie karnawałowe – w sobotę 10 lutego 2024 w Sali pod plebanią; rozpoczęcie o godz. 1200 modlitwą w dolnym kościele.

9. Prosimy o pomoc w zdejmowaniu dekoracji z choinek w kościele w piątek po Mszy Świętej o godz. 1800 (najlepiej wspólnoty, które dekorowały); natomiast w sobotę po nabożeństwie I soboty będzie sprzątanie (choinek) świątyni.

10. Kolejna edycja Kursu Nowe Życie w naszej parafii będzie miała miejsce od 23 do 25 lutego 2024 (ostatni weekend lutego). Można się już zapisywać pod numerem podanym na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Na stronie można znaleźć także świadectwa osób, które w minionym roku przeżyły ten kurs i doświadczyły wielkiej mocy Boga. Są tam też wszelkie informacje na temat tego czym jest kurs, jak wygląda i jakie owoce może przynieść w naszym życiu.

11. Zapraszamy na Kurs Alpha dla małżeństw, który odbędzie się w naszej parafii.  Jest to cykl 7 spotkań dla par, które chcą wzmocnić swoją relację i budować silne małżeństwo. Na spotkaniach pracuje się w parach. Nie trzeba nic mówić o sobie na forum. Jest to szczególny czas na pogłębienie relacji w małżeństwie. Spotkania będą raz w tygodniu przez 7 kolejnych niedziel - zaczynamy 11 lutego o 17.00. Oratorium Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - sala w dolnym kościele. Jeśli znasz jakąś parę, która może potrzebować takiego wsparcia - zaproś ich. Informacje i zapisy: http://alpha.bialystok.pl/. Link ten można znaleźć także na naszej stronie internetowej.

12. W każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od 11 lutego o godzinie 13.00 w Starym kościele Farnym przy archikatedrze w Białymstoku będzie celebrowana Msza święta w języku angielskim. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Every second Sunday of the month, starting from February 11, at 1.00 p.m., Holy Mass will be celebrated in English in the Old Parish Church next to the cathedral in Białystok. We cordially invite everyone interested.

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom za duchową i materialną troskę o nasze Sanktuarium.