Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIEA PO NARODZENIU PAŃSKIM - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

| dodał:

NIEDZIELA W OKTAWIE BN (Świętej Rodziny) – 27 XII 2020


1. Jutro przypada Święto Św. Młodzianków, M; dzień modlitwy przebłagalnej za zabójstwa dzieci nienarodzonych oraz o łaskę nawrócenia dla zwolenników aborcji.

2. W czwartek 31 grudnia po Mszy Świętej o godz. 1800 odprawione będzie nabożeństwo dziękczynne, z hymnem „Te Deum laudamus” za łaski minionego roku. Za udział w śpiewie lub pobożnej recytacji hymnu można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie (w dolnym kościele) rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu o północy; o północy (w dolnym kościele) odprawiona będzie Msza Święta dziękczynna z prośbą o bł. Boże w Roku Pańskim 2021. Udział w adoracji i Mszy Świętej - zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami; osoby, które zamierzają uczestniczyć w adoracji proszone są o konsultację z ks. prob.

3. W piątek 1 stycznia przypada Uroczystość (obowiązująca) Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok; porządek Mszy Świętych niedzielny (7,9,10,1030,1145,1230, 14,15,18). Za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź...” można uzyskać odpust zupełny. Jest to Światowy Dzień Modlitwy o Pokój.

4. I piątek miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie w dolnym kościele całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. I sobota miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

6. Msze Święte KOLĘDOWE rozpoczną się od 4 stycznia; porządek zamieszczony jest na stronie parafii i będzie podawany w podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych.

7. Msze Święte w dni powszednie Okresu Bożego Narodzenia: godz. 630,7,15 i 1800 (główna świątynia); adoracja w dni powszednie (dolny k-ł).

8. Bóg zapłać Dobroczyńcom.