SCHOLA DZIECIĘCA

SCHOLA DZIECIĘCA

Opiekun: ks. Kamil Kochanowski

Wszystko zaczęło się (bliżej nieokreślonego) dnia we wrześniu 2013r, kiedy to ksiądz Krzysztof Chajter, pijąc kawę, wpadł na zdecydowanie najlepszy pomysł na świecie - ,,W parafii musi być młodzieżowa schola!”. Idea ta odmieniła losy wielu młodych ludzi!

Od razu postanowił rozpocząć działania w tym kierunku. Wprawdzie pierwotna schola liczyła zaledwie kilka osób, ale z tygodnia na tydzień chętnych przybywało, aż do teraz, gdy jest nas naprawdę sporo!

Przyjęło się, że próby mamy w każdy piątek o godz. 19:00, a w niedzielę ćwiczymy o 17:00, po czym idziemy chwalić Pana na Mszy Świętej młodzieżowej o godz. 18:00. Kiedy tylko nadarzy się okazja prowadzimy różnego rodzaju nabożeństwa. Przygrywają nam nasi niezawodni gitarzyści tj.: Jakub i Mateusz.

Bez zastanowienia możemy stwierdzić, że wspólne śpiewy sprawiają nam wielką przyjemność i wprawiają w pozytywny nastrój.Jeśli Wy również chcecie mieć udział w zbawieniu tego świata i upiększaniu liturgii śpiewem, serdecznie Was zapraszamy! Dołączcie do nas! W piątek o19:00; w niedzielę o 17:00 w salce w domu parafialnym na piętrze.

Marysia Kownacka, Marta Rosińska, Ola Gąsior