Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

| dodał:

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019


1. Dzisiaj za pobożne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

2. Ołtarzyk Jezusa Miłosiernego z relikwiami bł. Michała wczoraj został przeniesiony do bloku Radzymińska 20; Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 18 zostanie odprawiona we wtorek 26 listopada o godz. 1500.

3. W czwartek 28 listopada przypada 10. rocznica tragicznej śmierci ks. Tomasza Dubrówki, młodego kapłana z naszej parafii, który zginął niespełna 6 mies. po przyjęciu święceń kapłańskich, jadąc z Parafii pw. Św. Anny w Krynkach do rodzinnego domu. Msza Święta w jego intencji, koncelebrowana przez kolegów z roku, będzie odprawiona w naszym sanktuarium o godz. 1800; zapraszamy.

4. W piątek 29 listopada rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i będzie odprawiana po Mszy Świętej o godz. 1800.

5. Sobota 30 listopada będzie dniem dziękczynienia za obecność doczesnych szczątków, obecnie relikwii Bł. Michała Sopoćki w Sanktuarium; uczynimy to w czasie Mszy Świętej o godz. 1500; po jej zakończeniu spotkanie okolicznościowe w sali pod plebanią, serdecznie zapraszamy.

6. W najbliższą niedzielę 1 grudnia rozpoczniemy Adwent, modlitewne oczekiwanie i przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie – Wielka tajemnica wiary”; z racji pierwszej niedzieli będzie różaniec, procesja; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza dla rodziców i chrzestnych; taca na Archidiecezję.

7. W Adwencie, codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 615 odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA”; zachęcamy do przynoszenia lampionów.

8. Intencje modlitewne na XII: KŻRO przeżycie Adwentu jako czasu duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia; Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa –O poszanowanie życia nienarodzonych.

9. Poświęcone opłatki wigilijne będą rozprowadzane od następnej niedzieli.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. Caritas zaprasza do udziału w akcji: „Podaruj nowy koc ubogiemu” i „Zostań Honorowym Dawcą Dobroci”. Nowe koce, oraz buty i bieliznę możemy przynosić do Caritas parafialnej w środę w godz. 1630-1800 i w piątek w godz. 900-1100; ulotki o akcji "Zostań Honorowym Dawcą Dobroci" znajdują się na regałach.

12. Rekolekcje adwentowe nauczycieli i wychowawców, a także RRN odbędą się w dniach 1 - 3 grudnia br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy, założyciel 130 szkół katolickich i twórca programu wychowawczego.

13. Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie AB zaprasza do modlitwy na zakończenie roku obchodów 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka 29 listopada 2019 roku o godz. 1800; do modlitwy zapraszamy Ruch Światło-Życie, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, Anonimowych Alkoholików etc.

Przypominamy i zapraszamy na Finisaż wystawy Twórców Niepełnosprawnych z Domu Gościnnego w Dzięciołówce: "Wystawa (nie)Wszystkich Świętych". Spotkanie odbędzie się jutro, w piątek 29 listopada, w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 48,                  o godz. 11.00.

14. Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy za ofiary na ołtarzy Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze w wys. 3 330 zł.


=========================================================================================================================================


Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stajemy przed Tobą, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

W naszych sercach– Króluj nam Chryste!

W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.