Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 zebranie Rady Parafialnej.

2.Jutro przeżywać będziemy uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej, odpust w Katedrze, główna Msza Święta o godz. 18.00; Msze Święte w naszej świątyni o godz. 6.30, 7, 9, 15 (w dolnym kościele) i o godz. 18 (w głównej świątyni)z nabożeństwem przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

3.Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich i starszą na piątkowe wieczory modlitewne (w dolnym kościele), pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 20 listopada, rozpoczęcie o godz. 19.30; w programie katecheza, Msza Święta, modlitwa uwielbienia, możliwość spowiedzi. Szczegółowe informacje na plakatach.

4.W sobotę przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

5.W niedzielę 22 XI przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata:

- za pobożne odmówienie aktu poświecenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny,

- z okazji Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej modlić się będziemy w intencji naszego chóru parafialnego oraz scholi dziecięcej i młodzieżowej; jest to również dzień modlitwy za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II;

- Msza Święta (w dolnym kościele) o godz. 10.00 z udziałem osób niedowidzących, zapraszamy również inne osoby, szczególnie starsze;

- Msza Święta w intencji pracowników Fabryki Dywanów AGNELLA i ich rodzin - o godz. 15.00.

- przedstawienie o Sł. Bożej Rozalii Celakównie pt.: „Idę śladami Króla królów i Pana Panów” odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 15.00 w dolnym kościele.

6.Stowarzyszenie "Otwarty Dom" zaprasza osoby, które zechcą przyjąć do swoich domów na Święta Bożego Narodzenia dzieci z domów dziecka na Litwie. Spotkanie chętnych rodzin odbędzie się dnia 18 listopada 2015 o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Berlinga 8.

7. Modlimy się za dusze SIÓSTR I BRACI zamordowanych w Paryżu przez muzułmańskich zbrodniarzy (Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...), a także o nawrócenie oprawców.

8.Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach).

9.Bóg zapłać dobroczyńcom…