Aktualności

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

| dodał:

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych - dzień RADOŚCI z tymi, których czcimy jako świętych i błogosławionych. Zapoznajmy się z życiorysem swoich świętych patronów, znajdźmy ich obraz, starajmy się modlić się za ich wstawiennictwem. Przy tej okazji apelujemy do rodziców o nadawanie swoim dzieciom chrześcijańskich imion; dziś również wspominamy 127. rocznicę urodzin Bł. Michała Sopoćki.

2.Intencje modlitewne na XI: KŻR – Za zmarłych parafian i ks. prob. Zbigniewa; SH NSPJ – Za Ojczyznę, nowy Parlament, Rządzących i Prezydenta.

3.Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o godz. 630 (na intencję Papieża), 7.00 (z Jutrznią w intencji wszystkich wiernych zmarłych), 900, 1500, 1630 i 1800 (składkowa z nieszporami za zmarłych i procesją żałobną); wszystkie Msze Święte będą w głównej świątyni; adoracja w dolnym kościele; od jutra adoracje wieczorne będą w dolnym kościele.

4.Codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 1700 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych i o 1800 na Mszę Św. w tej intencji. Do skarbon można jeszcze składać wypominki oraz ofiary na Mszę Św. składkową.

5.NOWENNA Opieki NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Bazylice Katedralnej rozpocznie się w sobotę 7 listopada o godz. 1800; w naszej świątyni odprawiana będzie razem z Koronką o godz. 1500 oraz po Mszy Świętej o godz. 1800.

6.W następną niedzielę odbędą się katechezy parafialne: o godz. 1230 dla klas drugich szkół podstawowych, o godz. 1800 dla gimnazjum; taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne; zbiórka do skarbonek na POMOC KOŚCIOŁOWI PRZEŚLADOWANEMU.

7. Zachęcamy do lektury artykułów w prasie katolickiej – Gościu Niedzielnym, Idziemy oraz Drogach Miłosierdzia z głównym tematem o rodzinie.

8.Odpusty: odpust zupełny w dniach 1-8 XI za nawiedzenie cmentarza grzebalnego; 2 XI – za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej; warunki: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Papieża.

9.Zmarli we IX i X: + Stefania Sadza, Janina Kochańska, Bożena Kalinowska, Lucyna Borowska, Wanda Adamczyk, Tomasz Wilczewski, Eleonora Borowska, Anastazja Sławińska, Anna Łuniewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…