Aktualności

ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

| dodał:

1)Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (…); również dziś odbywa się liczenie parafian uczestniczących we Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej, po Mszy Świętej będą otwarte tylko drzwi od ul. Radzymińskiej; Panie wychodzą prawym, a Panowie lewym wyjściem, prosimy o cierpliwość przy wychodzeniu.

2)W trosce o dobro Ojczyzny pójdźmy dziś do urn wyborczych, oddając głos na polityków, którzy szanują i kochają Polskę.

3)Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego odbędzie się w sobotę 31 października o godz. 10.00.

4)W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę; po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień RADOŚCI z tymi, których czcimy jako świętych i błogosławionych. Niechaj dzieci i młodzież nie biorą udziału w praktykach tzw. halloween, obcych chrześcijaństwu. Radość ze świętymi zamanifestujemy podczas procesji eucharystycznej z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 9.00, po jej zakończeniu będzie różaniec; po Mszy Świętej o godz. 12.30 katecheza chrzcielna.

5)Na regałach jest prasa katolicka oraz formularze wypominkowe; przy regałach są znicze, składając za nie dobrowolną ofiarę możemy wesprzeć CARITAS parafialną, która wydaje posiłki najuboższym.

6)Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich pragnących wzbudzić lub pogłębić swoją wiarę na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym - od najbliższego wtorku, 27 października 2015 r., o godz. 19.00 w Zespole Szkół Katolickich Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej w Białymstoku.

7)Ponawiamy prośbę do naszych parafian o zgłaszanie gotowości przyjęcia młodzieży - uczestników ŚDM w lipcu 2016 r.; zgłoszenia i deklaracjew zakrystii lub w kancelarii.

8)Bóg zapłać Dobroczyńcom, którzy troszczą się o naszą świątynię, uczestnicząc systematycznie w życiu religijnym, podejmując bezinteresowną pracę i składając ofiary. Niech Miłosierny Bóg hojnie obdarzy wszystkich swoimi łaskami.