Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA (XXX N ZW)

| dodał:

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię…

2. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to radosny dzień, w którym czcimy świętych i błogosławionych; módlmy się za ich wstawiennictwem, uczcijmy relikwie. Pamiętajmy też, aby w związku z narodzinami dzieci, im nadawać imiona świętych i błogosławionych; 1 listopada to również wspomnienie urodzin Bł. Michała Sopoćki (129).

3. W czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o godz. 630 (na intencję Papieża), 7 (z Jutrznią w intencji wszystkich wiernych zmarłych), 900, 1500, 1630 i 1800 (składkowa z nieszporami za zmarłych i procesją żałobną); wszystkie Msze Święte z wyjątkiem godz. 1630 będą w głównej świątyni; adoracja w dolnym kościele (całonocna). Po Mszy Świętej o godz. 900 nabożeństwo I - czwartkowe.

4. Codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 1700 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych i o 1800 na Mszę Św. w tej intencji. Do skarbon można jeszcze składać wypominki oraz ofiary na Mszę Św. składkową.

5. W pierwszą niedzielę zapraszamy tradycyjnie do udziału w różańcu, procesji eucharystycznej; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza dla rodziców i chrzestnych.

6.W niedzielę 5 listopada o godz. 1100 w Archikatedrze Nuncjusz Apostolski w Polsce uroczyście nałoży Paliusz Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie Metropolicie Białostockiemu. Zapraszamy do udziału.

7.Intencje modlitewne na XI: KŻR – Za zmarłych parafian, kapłanów - ks. prob. Zbigniewa i ks. Jerzego; SH NSPJ – Za Ojczyzną naszą i rządzących oraz o odradzanie się wiary chrześcijańskiej w Europie.

8. Od piątku 3 listopada Msze Święte poranne w dni powszednie będą w dolnym kościele, Msza Święta o godz. 1800 pozostanie w głównej świątyni.

9. Kościół w Polsce zachęca do pomocy duchowej i materialnej poszkodowanym w ostatnim trzęsieniu ziemi w Meksyku, z tej racji CARITAS będzie kwestowała 1 listopada po Mszach Świętych.

10. Zapraszamy do udziału w Festiwalu Filmów Chrześcijańskich w Konie TON; szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

11. Zmarli we IX i X: + Jerzy Jeszka, Łukasz Wykowski, Eugeniusz Antoni Radziszewski, Stanisław Rutkowski, Edward Mocianko, Adela Stanisława Szymańska, Jan Biszczak. Franciszka Jadwiga Głowacka, Halina Kaczyńska, Kazimierz Adamski, Stanisław Leszek Kluczyk, Józef Oracz, Wiesława Winiecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

12. Koncert „MOJŻESZ” 19 listopada 2017 Opera Filharmonia Podlaska, ul. Podleśna.

13. Odpusty: odpust zupełny w dniach 1-8 XI za nawiedzenie cmentarza grzebalnego; 2 XI – za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej; warunki: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Papieża.

14. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom.