Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża; zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski przed obrazem i relikwiami Świętego w światyni.

2.Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Zagumiennej 4 odprawiona zostanie 27 października o godz. 1500. Aktualnie nawiedzenie trwa przy ul. Zagumiennej 5.

3.Święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza przypada w sobotę28 października; jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Uroczysta Msza Święta w Bazylice Katedralnej o godz. 1800.

4.W najbliższą niedzielę 29 października:

  • Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dzień modlitwy dziękczynnej za naszą świątynią oraz za tych, którzy troszczą się o nią, zarówno w wymiarze duchowym, jak też materialnym;
  • o godz. 1030 Msza w intencji mieszkańców naszego osiedla, z okazji 70-lecia Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej;
  • taca na AWSD.

5.Intencje i ofiary na wypominki za zmarłych można składać do skarbon w kościele lub w kancelarii; formularze na regałach.

6.Zaproszenie na wystawę misyjną "Misja w argentyńskiej selwie". Jest ona poświęcona 15-letniej pracy misyjnej kapłanów z naszej Archidiecezji w argentyńskich diecezjach Posadas i Obera. Uroczysta inauguracja wystawy odbędzie się 23 października o godz. 1100 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku.

7.Duszpasterstwo Rodzin i Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar" zapraszają na wykłady otwarte ks. Marka Dziewieckiego: 28 października godz. 18.00 Msza święta z homilią – (parafia pw. Świętej Rodziny w Białymstoku) oraz 29 października godz. 10.00 - 12.30 wykład "Miłość - wierność - uczciwość - komu to jeszcze potrzebne?; 15.00 - 17.30 wykład otwarty "O miłości w małżeństwie i rodzinie" - (Centrum Wystawienniczo -Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej, ul. Kościelna 1a), godz. 18.00 Msza święta (Katedra).

8.Prasa katolicka (na regałach).

9.Posiłki ubogim będą wydawane od poniedziałku do piątku o godz. 1200, w następną niedzielę 29 października po Mszy Świętej o godz. 15.00 odbędzie sie zebranie CARITAS oraz osób, które chcą włączyć się do pomocy w wydawaniu posiłków.

10.W dalszym ciągu przy wyjściu znajduje się „Lista do podpisów pod petycją mieszkańców Białegostoku wyrażających wolę nazwania imieniem Księdza Zbigniewa Stanisława Krupskiego ronda u zbiegu ulic Sitarskiej, Hajnowskiej i Radzymińskiej na Osiedlu Białostoczek”.

11.Bóg zapłać Dobroczyńcom…