Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (XII NIEDZIELA ZWYKŁA)

| dodał:

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

(XII NZ) – 24 VI 2018

1. Kolejna (17.) rocznica śmierci Ks. Prob. Zbigniewa przypada we wtorek 26 czerwca. Msza Święta w tej intencji odprawiona będzie o godz. 1500.

2. Trzeci etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się we czwartek 28 czerwca. Msza Święta o godz. 1800 w kaplicy przy ul. Orzeszkowej 5, następnie modlitewne przejście do kościoła Św. Wojciecha.

3. Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła przypada w piątek; dodatkowa Msza Święta o godz. 900 w głównej świątyni. W tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i Papieża Seniora Benedykta XVI; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; taca przeznaczona będzie na Bazylikę Św. Piotra w Rzymie.

4. Msza święta w intencji ochrony życia ludzkiego: 29 czerwca 2018 roku, godz. 18.00, katedra białostocka.; będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej spotkanie otwarte z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, założycielem Fundacji Małych Stópek.

5. W następną niedzielę będzie różaniec, procesja i katecheza chrzcielna; w czasie Mszy Świętej o godz. 1030 modlić się będziemy w intencji mieszkańców ul. Sokólskiej 31; taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

6. Nawiedzenie OŁTARZYKA MIŁOSIERDZIA aktualnie odbywa się przy ul. Oleckiej, Suwalskiej i Giżyckiej.

7. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 r.Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 23 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy katedrze; zapisy do „Grupy Złotej”– w sklepiku.

8. Prasa katolicka: Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach).

9. Zmiana porządku Mszy Świętych w czasie wakacji !!! W niedziele oraz w Uroczystość Wniebowzięcia NMP nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, będzie o godz. 2000; w dni powszednie rano będzie tylko Msza Święta o godz. 630 (nie będzie 700).

10. Intencje mszalne (również na rok 2019) przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

11. Bóg zapłać Dobroczyńcom; ks. Andrzej Grajewski pracujący w Grecji dziękuje za ofiary w wys. 15 000 zł; dziękujemy za ofiary na tacę w wys. 6 700 zł.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Modlitwa o deszcz/przed błogosławieństwem lub wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu/

„Módlmy się:Boże, w którym żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, Ty wiesz najlepiej czego nam do życia potrzeba. Udziel nam deszczu, którego tak bardzo potrzebuje spragniona ziemia. Chleba codziennego daj nam i w tym roku, abyśmy radując się ziemskim życiem, z tym większą ufnością pragnęli pokarmu, który daje życie wieczne.

Przez Chrystusa Pana naszego”.