Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XI Niedziela Zwykła – 17 VI 2018

1. Ks. Andrzej Grajewski, pracujący w Grecji, który wygłosił słowo Boże, będzie zbierał ofiary na potrzeby parafii, w której pracuje. 

2. Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie za wstaw. Bł. Michała Sopoćki będzie odprawione we środę 20 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odprawiona będzie w piątek 22 czerwca o godz. 800; spowiedź uczniów we czwartek od godz. 1730 oraz w piątek od godz. 745.

4. W najbliższą niedzielę 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Prasa KATOLICKA (na regałach): Idziemy i Gość Niedzielny oraz nasz biuletyn sanktuaryjny „Zwiastun Miłosierdzia”; polecamy również bardzo interesujący album pt. UFAJĄCY o bł. Michale.

6. Ponawiamy zaproszenie do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej w dniach 22-24 czerwca. Rozpoczęcie 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 1130 w Białostockiej Katedrze. Zapisy w kancelarii i w zakrystii, koszt 30 zł; możliwość powrotu autokarem; informacje u ks. Adama.

7. Zaproszenie mężczyzn do udziału w „OBLĘŻENIU JASNEJ GÓRY”– sobota 23 czerwca, szczegóły na plakacie.

8. Przy sanktuarium powstaje Kalwaria z kapliczkami Drogi Krzyżowej. Są już postumenty pod figury, przygotowywane są kapliczki. Firma SEDAB Pana Leszka Domaniewskiego wykonała alejki wzdłuż poszczególnych stacji. Wykonawca figur zobowiązał się do zainstalowania figur pierwszej stacji jeszcze w tym miesiącu. Aktualnie trwa budowa łącznika między budynkami. Prosimy o modlitwę w tej intencji, a także w miarę możliwości pomoc materialną.

9. W okresie letnim tradycyjnie apelujemy o właściwy strój, obowiązujący w świątyni, gdyż wiele osób o tym zapomina, lub też świadomie lekceważy świętość tego miejsca. Odwołujemy się do dojrzałości duchowej i kultury uczestników liturgii, mając nadzieję, że nie będziemy musieli ponawiać tego apelu (…)

10.Rada Osiedla Białostoczek organizuje i zaprasza mieszkańców osiedla na Piknik Rodzinny w sobotę 23 czerwca 2018 o godz. 12-18 na placu przy SP 42 (ul. Sokólska 1).

11.Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2018 roku. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą od 23 do 29 lipca br., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl

12.Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich kapłanów, drogich sercu Arcybiskupa Seniora alumnów AWSD i osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich Archidiecezji Białostockiej o modlitwę we wspólnotach, rodzinach i indywidualnie w intencji chorego Arcybiskupa. Do modlitwy o powrót do zdrowia chorego Księdza Arcybiskupa Stanisława jest zaproszona także młodzież naszej Archidiecezji, tak ważna w jego życiu i posłudze pasterskiej.

13. Bóg zapłać Dobroczyńcom.