Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (X Niedziela Zwykła)

| dodał:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (XI NZ) – 7 VI 2020

1. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro po nabożeństwie czerwcowym będzie spotkanie BIAŁEJ PROCESJI - osób odpowiedzialnych za chorągwie, feretrony, poduszeczki itp.

3. W środę 10 czerwca przypada 3. rocznica święceń biskupich J.E. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego; pamiętajmy o modlitwie.

4. W czwartek 11 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – jest to uroczystość obowiązująca. procesji miejskiej. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego: o godz. 700, 900, (1030 - dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin) – prosimy, aby inne osoby w miarę możliwości wybrały godzinę), 1145, 1230, 1500 i 1800 (z procesją eucharystyczną dookoła kościoła). Będzie również Msza Święta przed Katedrą o godz. 1000 i po niej procesja eucharystyczna do kościoła Św. Rocha. O godz. 1700 zapraszamy na kolejną katechezę nt. EUCHARYSTIA - UCZTA MIŁOŚCI.

5. Zapraszamy w OKTAWIE Bożego Ciała do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800.

6. W sobotę 13 czerwca w czasie Mszy Świętych o godz. 1000 i 1200 dzieci z klasy III C SP 26 w Białymstoku przystąpią do pierwszej komunii świętej, spowiedź dzieci i rodzin w piątek o godz. 1730; jest to również dzień fatimski, różaniec po Mszach Świętych o godz. 700 i 1500, o godz. 1900 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

7. W następną niedzielę 14 czerwca o godz. 1500 Msza Święta wspólnotowa i skupienie czcicieli miłosierdzia Bożego; taca na AWSD.

8. Ukazał się kolejny numer „Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Polecamy artykuły poświęcone sercu ludzkiemu jako miejscu spotkania z Bogiem, historii kultu oraz litanii do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy do lektury stałych rubryk czasopisma, takich jak: "Na szlakach maryjnych objawień", "Kapłani, którzy ratowali Żydów", czy rubrykę omawiającą poszczególne części Mszy Świętej. W aktualnościach z Archidiecezji zamieszczone są tegoroczne nominacje proboszczowskie.

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy za pierwszokomunijne dary ołtarza; rodziców dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej prosimy o pomoc w sprzątaniu świątyni w piątek po nabożeństwie czerwcowym.