Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (X Niedziela Zwykła)

| dodał:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12 VI 2022

1. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Spotkanie organizacyjne BIAŁEJ PROCESJI we wtorek 14 czerwca o godz. 1730 w kościele; zapraszamy do udziału aktualnych członków, dorosłych ministrantów oraz przedstawicieli wspólnot.

3. Wspomnienie Św. Antoniego przypada jutro, 13 czerwca; odpust w Sanktuarium w Niewodnicy (program na stronie parafii). Jest to również Dzień Fatimski – nabożeństwo z procesją MARYJNĄ po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. III etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki odbędzie się w środę 15 czerwca 2022 przy ul. Orzeszkowej 5; Msza Święta w Kaplicy Św. Józefa i Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 1800;następnie przejście do kościoła św. Wojciecha.

5. W czwartek 16 czerwca przypada (obowiązująca) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tradycyjnie uczestniczyć będziemy w procesji miejskiej z Katedry do kościoła św. Rocha, która wyruszy  po Mszy Świętej o godz. 1000 w Katedrze. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane: o godz. 700, 900, 1500 i 1800.

6. Modlitwa i uczczenie relikwii Św. Brata Alberta Chmielowskiego - w piątek 17 czerwca.

7. Zapraszamy w OKTAWIE Bożego Ciała do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800

Uroczyste zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek 23 czerwca procesją ulicami osiedla (Białostoczek, Kozłowa, Gołdapska, Radzymińska, Pl. Bł. Michała Sopoćki – Ołtarz papieski)

8. Ofiary do skarbonki na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne zbierane będą w następną niedzielę 19 czerwca przez Radę Parafialną i Zespół Synodalny.

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM… 

10. Komunikat POLICJI w sprawie oszustów: „na wnuczka”, „na policjanta” itp - w załączeniu poniżej

=========================================

ZAPROSZENIE NA ODPUST - Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej

Serdecznie zapraszam do Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego na 40-godzinne nabożeństwo i doroczne uroczystości odpustowe.


Program Uroczystości:

11 czerwca 2022 r. (sobota)

Godz. 7.00 – Msza Święta.

Godz. 9.00 – Msza Święta.

Godz. 16.00 – Msza Święta.

Godz. 18.00 – Msza Święta.

12 czerwca 2022 r. (niedziela)

Godz. 7.00 – Msza Święta.

Godz. 9.00 – Msza Święta.

Godz. 10.30 – Msza Święta.

Godz. 12.00 – Msza Święta.

Godz. 13.00–17.00 – Festyn rodzinny.

Godz. 18.00 – Msza Święta i nieszpory – celebruje J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski – Arcybiskup Senior Archidiecezji Białostockiej

Wieczór uwielbienia ze św. Antonim

13 czerwca 2022 r. (poniedziałek)

Godz. 7.00 – Msza Święta.

Godz. 9.00 – Msza Święta.

Godz. 10.30 – Msza Święta.

Godz. 12.00 – Msza Święta – suma odpustowa celebruje J.E. Ks. Abp Józef Guzdek – Metropolita Białostocki

Godz. 16.00 – Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Godz. 18.00 – Msza Święta.

„Eucharystia – Największy Cud”

Z pozdrowieniem kapłańskim – ks. Tomasz Powichrowski

proboszcz niewodnicki

======================================================

UWAGA NA OSZUSTWA METODAMI „NA WNUCZKA”,„NA POLICJANTA”


Oszustwa metodami „na wnuczka”, „na wypadek”, „na policjanta” wciąż niestety mają miejsce pomimo wielu skutecznych dotychczasowych działań Policjii wielu akcji
informacyjnych.
Kiedy starsza osoba odbiera telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw."wnuczka",często niestety przekazuje przestępcom oszczędności całego życia.
Jak wskazują aktualne ustalenia Policji oszuści niedawno zmodyfikowali metodę swojego działania.
Tak, jak na początku dzwoniąc na numer stacjonarny i nawiązując rozmowę ze starszą osobą podszywają się pod któregoś z członków rodziny. Po chwili jednak przerywają połączenie. Bardzo szybko telefon ponownie dzwoni. Tym razem przestępca podaje się za policjanta lub funkcjonariusza
Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).
Oszust przekonuje starszą osobę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosi, aby mu w tym pomóc. Pomoc ta ma polegać na przekazaniu gotówki. Dzięki temu będzie można zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby na tzw. „wnuczka”.
W rzeczywistości osoby te nie mającymi nic wspólnego z Policją, a jedynym ich celem jest wzbogacenie się kosztem innych osób.
Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto bankowe,jakikolwiek kontakt z przestępcami się urywa. Z reguły wówczas pokrzywdzeni orientują się, że padli ofiarą oszusta.
Bardzo często oszuści podający się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP informują starsze osoby, aby udając się do banku w celu dokonania wypłaty pieniędzy, nie mówili kasjerom i obsłudze placówek bankowych,pod żadnym pozorem w jakim celu i na czyje polecenie to robią.
Z policyjnych informacji wynika, że coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia. Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych osób, do których telefonują oszuści, próbujący wyłudzić pieniądze.
Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się finansową porażką, jeżeli będzie się przestrzegać kilku podstawowych zasad, o które apeluje Policja:


- jeżeli rozmówca proponuje,możliwość potwierdzenia autentyczność dzwoniącego policjanta pod
numerem 112-zanimwykona się połączenie pod ten telefon,należy bezwzględnie sprawdź czy
rozłączyła się poprzednia rozmowa;
- Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy
- niewolno działać pochopnie i szybko pod sugerowaną przez dzwoniącego presją czasu;
- po rozmowie należy zadzwonić do kogoś bliskiego na znany numer telefonu,aby opowiedzieć
o zdarzeniu–nie może być ono tajemnicą;
- jeśli nie można skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie należy powiadomić Policję o takim
zdarzeniu.

Telefonować można pod nr (22)603-32-22.
Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że dzwoniąca do Państwa osoba nie jest członkiem rodziny, czy prawdziwym funkcjonariuszem Policji PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.