Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

| dodał:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 VI 2023

====================================================================================

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 4 VI 2023

1. Zapraszamy na dzisiejszy FESTYN RODZINNY „MAMA I TATA NAJLEPSZY ZAWÓD ŚWIATA”

- rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.00, prowadzoną przez nasz parafialny CHÓR dziecięcy.

2. Dzisiejsza niedziela również kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

3. Spotkanie organizacyjne w sprawie procesji Bożego Ciała i Oktawy odbędzie się jutro (w poniedziałek) o godz. 1715. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie osoby odpowiedzialne za noszenie baldachimu, chorągwi, feretronów, poduszeczek, różańca i innych emblematów procesyjnych.

4. Również jutro o godz. 2100 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski przy ołtarzu papieskim, upamiętniający32. rocznicę wizyty papieskiej w Białymstoku i 27. rocznicę rekonstrukcji ołtarza celebry papieskiej.

5. W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – jest to uroczystość obowiązująca, dlatego też powinniśmy uczestniczyć w tym dniu w Mszy Świętej. Nasi parafianie biorą udział w procesji miejskiej, która wyruszy od Archikatedry do Kościoła Św. Rocha po Mszy Świętej o godz. 1000

Msze Święte w Uroczystość Bożego Ciała w naszej świątyni będą sprawowane w następujących godzinach: 

w środę (7 VI): godz. 18.00;

w dniu Bożego Ciała: godz. 700, 900, 1330, 1500 i 1800.

6. Zapraszamy w OKTAWIE Bożego Ciała do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800.

7. Zebranie rady parafialnej i liderów wspólnot parafialnych odbędzie się w niedzielę 18 czerwca o godz. 1600.

8. Ukazał się czerwcowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika.

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy za dary ołtarza składane przez rodziców i gości w czasie Mszy Świętych pierwszokomunijnych w wys. 15 420 zł; dziękujemy też za pomoc w sprzątaniu świątyni.