Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

| dodał:

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 5 IV 2020

1) SPOWIEDŹ:

WIELKI PONIEDZIAŁEK, WIELKI WTOREK I WIELKĄ ŚRODĘ:

1300 – 1500; 1600 – 1800 (główna świątynia); 1900 – 2100 (dolny kościół)

WIELKI PIĄTEK: godz. 1000 - 1500; godz. 1800 - 2400 (główna świątynia)

WIELKA SOBOTA: godz. 1000 - 1900 (główna świątynia)

2) Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do Kosza Miłosierdzia.

3) WIELKI CZWARTEK:

LITURGIA Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 1800; w tym roku nie będzie przeniesienia i adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy; całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w dolnym kościele.

4) WIELKI PIĄTEK: post ścisły!

godz. 15.00 - I Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 1500 (ofiary na Grób Pański w Jerozolimie). Adoracja KRZYŻA, przez przyklęknięcie (bez dotykania KRZYŻA), rozpocznie się od godz. 1630 i będzie możliwa przez cały wieczór, noc, a także w Wielką Sobotę, z zachowaniem przepisu o możliwości przebywania jednocześnie w świątyni do pięciu osób. Za udział w adoracji można uzyskać odpust zupełny. Równocześnie będzie adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

prośba do służby sanktuaryjnej oraz mężczyzn ze wspólnot o podjęcie nieprzerwanego dyżuru. W modlitwie w świątyni i w naszych domach pamiętamy o 10. rocznicy TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ.

5) WIELKA SOBOTA:

godz. 15.00 - II Dzień Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia

Liturgia Wigilii Paschalnej w tym roku ze względu na sytuację (bez fizycznej obecności wiernych) odprawiona będzie o godz. 1900; po Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu.

6) NIEDZIELA WIELKANOCNA: Msze Święte o godz. 600, 700, 900, 1030, 1145, 1230, 1500, 1800; godz. 1500 – III Dzień Nowenny

7) PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – porządek niedzielny;

godz. 1500 – IV Dzień Nowenny

8) Błogosławieństwo pokarmów będzie odbywało się w domach parafian i dokona tego głowa/przedstawiciel rodziny przed śniadaniem wielkanocnym (tekst modlitwy umieszczony jest na stronie internetowej parafii).

9) Woda Paschalna nie będzie święcona w jednym pojemniku, a jedynie na indywidualną prośbę wiernych, którzy przyniosą w swoim naczyniu.

10) UWAGA! W liturgii Triduum: w Wielki Czwartek i Sobotę, poza sprawującymi posługę mogą uczestniczyć osoby zamawiające intencje; w Wielki Piątek – osoby posługujące w parafii.

===========================================================================

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”,

t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)


Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.