Aktualności

Kurs NOWE ŻYCIE w naszej Parafii, 29.09 - 01.10.2023

Czym jest kurs Nowe Życie?

Kurs Nowe Życie jest miejscem, gdzie możesz spotkać żywego Boga i doświadczyć Jego mocy. Dokonuje się to poprzez głoszenie Kerygmatu - czyli Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, zawartej na kartach Ewangelii. Konsekwencją tego przepowiadania jest osobiste spotkanie z Jezusem zmartwychwstałym i nowe wylanie Ducha Świętego, który sprawia, że rodzimy się na nowo, aby żyć jak dzieci Boże i dziedzice Jego Królestwa we wspólnocie Kościoła.

Kurs Nowe Życie jest pierwszym kursem proponowanym przez międzynarodową Szkołę Ewangelizacji św. Andrzeja, która odpowiada na wielką misję Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16, 15).

Kursy proponowane przez tę szkołę mają niesamowite oddziaływanie, ponieważ odpowiadają na wezwanie papieża Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji. Każdy uczestnik kursu nie tylko słucha o prawdach zawartych w Ewangelii, ale zaczyna doświadczać ich w swoim życiu.

Kursy Nowe Życie w naszej Parafii są prowadzone we współpracy z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji. Angażują się w nie osoby, które doświadczyły czym jest nowe życie i pragną bezinteresownie swoje doświadczenie przekazywać dalej.

Co robi się na kursie?

Kurs Nowe Życie nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania i jest adresowany do każdej osoby, która ma otwarte serce na Boże działanie. Mogą na niego przyjść osoby, które pragną odnowić swoją relację z Jezusem, ale także takie, które nigdy Go nie spotkały.

Podczas kursu uczestniczy się w proponowanych dynamikach, nie ma tam grup dzielenia, aby osoby mogły czuć się komfortowo. Nikt do niczego nie zmusza, ale zachęca i proponuje.

Kurs ze względu na swoją specyfiką rozpoczyna się w piątek wieczorem Mszą św. i kończy się w niedzielę przed południem. Ze względu na jego charakter nie można uczestniczyć tylko w części kursu. W sobotę przewidziane są dwa posiłki.

Zapraszamy serdecznie - ekipa kursu Nowe Życie

Kursy odbywają się w grupach 20-30 osób, chcemy je organizować cyklicznie po znalezieniu się odpowiedniej ilości chętnych osób.

Najbliższy termin rozpoczęcia kursu: 29 września 2023, godz. 18.00 - Msza św.

Dodatkowe informacje i zapisy, tel. 453 124 059 (chętnie odpowiemy na wszystkie wątpliwości i pytania)


Osoby, które będą posługiwały na kursie przeżyły go wcześniej. Oto ich świadectwa:

Po kursie Nowe Życie zmieniło się to jak patrzyłam na samą siebie, ponieważ doświadczyłam tego, jak patrzy na mnie Bóg - wzrokiem pełnym miłości. I cokolwiek się wydarzy, wiem, że On zawsze na mnie czeka, Karolina

Kurs Nowe Życie, pokazał mi, że życie z Jezusem, jest o wiele łatwiejsze. Jego obecność stała się wyczuwalna. Ten kurs dał mi wewnętrzną radość i pokój. Przemienił moje serce i postrzeganie świata. Uświadomił mi jak jestem kochana i ważna w Jego oczach. Wiem, że On zawsze jest, czeka i będzie, Monika

Na Nowym Życiu dowiedziałem się, że istnieje zupełnie inny Bóg niż ten, o którym słyszałem, Bóg któremu zależy na moim życiu, Bóg z którym mogę mieć relację. Takiego Boga chciałem znać. Dziś w moim życiu takiego Boga doświadczam, Adam

Wielokrotnie słyszałem o tym, że Bóg mnie kocha. Podczas kursu, kiedy o tym była mowa doświadczyłem tego w nowy, niemal namacalny sposób. Chociaż kurs trwał krótko, był momentem wielu wzruszeń i przełomowych decyzji. Kurs Nowe Życie sprawił, że na nowo z zaufaniem powierzyłem Bogu swoje życie, ks. Adam.