Aktualności

STOP IDEOLOGII LGBT

| dodał:

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Parafianie

Jako chrześcijanie i wierni Kościoła Katolickiego z wielkim bólem obserwujemy od dłuższego czasu akty profanacji i bezczeszczenia świętości Kościoła Powszechnego, symboli związanych z naszą Ojczyzną, Bożej - siedmiobarwnej Tęczy, będącej znakiem miłosierdzia i przymierza Boga z ludźmi. Czynią to aktywiści środowisk LGBT, jaśniej mówiąc homoseksualnych. Działania te coraz bardziej nabierają znamion ideologii, która stara się przenikać różne dziedziny życia społecznego, kulturę i sztukę, filmy, modę, ludzkie zachowania, a nawet edukację. Nade wszystko działania te są wymierzone przeciwko naturalnemu i Bożemu obrazowi małżeństwa i rodziny. Pokrętne hasła typu tolerancja, równość itp. sprawiają, że do tej gry wciągani są zwłaszcza młodzi ludzie, dobrzy ale czasem naiwni, którzy ulegają zmasowanej i profesjonalnej propagandzie medialnej. Działania te są coraz bardziej agresywne, dlatego należy dać temu wyraźny sprzeciw.

Możemy to uczynić włączając się do Inicjatywy: „STOP LGBT” , skierowanej przeciwko systemowi oraz ideologii, a nie ludziom o innej orientacji. Akcja jest owocem gorliwej modlitwy i usilnych starań wielu wierzących katolików. Ta szlachetna postawa katolickiego laikatu uzyskała akceptację naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity, za co jesteśmy wdzięczni i pełni uznania.

W ramach tej akcji można złożyć swój podpis pod Inicjatywą Ustawodawczą „STOP LGBT”. W niedziele 20 i 27 września przed wszystkimi Mszami Świętymi i po ich zakończeniu w kruchtach naszej świątyni (w głównym i bocznym wejściu) dyżurują osoby z naszych wspólnot parafialnych, które umożliwią złożenie podpisu, podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i nr PESEL. Listy z danymi są zabezpieczone w specjalnym pomieszczeniu w zakrystii, skąd są pobierane, a następnie odnoszone przez wolontariuszy ze wspólnot. Nie bójmy się, angażujmy się do akcji. Modlitwą i czynem brońmy najświętszych i ludzkich wartości.

Ks. Andrzej , prob.