Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 II 2022

1. Ks. Abp Metropolita zwraca się do kapłanów, osób konsekrowanych i wszystkich wiernych z prośbą o codzienną modlitwę w intencji pokoju; w tej intencji modlić się będziemy śpiewem SUPLIKACJI po Mszach Świętych, w Godzinie Miłosierdzia oraz w czasie adoracji; módlmy się też w tej intencji w rodzinach. 

2. We wtorek 22 lutego przypada 91 rocznica pierwszych objawień Pana Jezusa siostrze Faustynie w celi klasztoru w Płocku.

3. Msza Święta w intencji mieszkańców Tysiąclecia 54 odprawiona będzie 25 lutego o godz. 1500.

4. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpocznie się w następną niedzielę 27 lutego; zachęcamy do modlitwy w tej ważnej intencji, a także do podejmowania abstynencji, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu; również w następną niedzielę 27 lutego Msza Święta dla niedowidzących i starszych o godz. 10.00 w dolnym kościele.

5. Zakończyliśmy Msze Święte i spotkania kolędowe, w których wzięła udział część naszych parafian. Dziękujemy, że razem z Wami mogliśmy modlić się, podzielić się Słowem Bożym, a także sprawami duszpasterskimi; za możliwość bycia razem w trudnej sytuacji, również z tymi, którzy nie mogli być osobiście. Mamy nadzieję, że następny rok pozwoli na normalne spotkania duszpasterskie w Waszych domach. Składamy wyrazy wdzięczności za troskę o nasz Kościół, za złożone ofiary na świątynię – zwłaszcza na witraże oraz na prace renowacyjne oraz na kolędę. Szczegółowe dane podamy w pierwszą niedzielę marca.

6. Polecamy lekturę czasopism katolickich - Idziemy, Gość Niedzielny; są również skarbonki Jałmużny Wielkopostnej (na regałach).

7. Trwa nabór na rok szkolny 2022/2023 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w czasie dni otwartych, które odbędą w soboty: 26 lutego i 19 marca 2022 roku w godzinach 10:00-13:00. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl lub na plakacie. 

8. Na kolejne spotkanie synodalne zapraszamy w następną niedzielę 27 lutego o godz. 13.30.

9. Dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi w rozpoczętym tygodniu.