Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. RENOWACJA MISJI ŚWIĘTYCH i 40-GODZ. NABOŻEŃSTWO odbędzie się 27, 28 i 29 września. Bezpośrednim przygotowaniem do Święta Bł. Michała Sopoćki i XI rocznicy beatyfikacji będzie Nowenna, która będzie odprawiana od 19 września o godz. 1500 razem z Koronką oraz po Mszach Świętych o godz. 1800.

2. Dziś odbędzie się kolejny etap pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała: Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1800 i przejście z modlitwą Koronki do kaplicy przy ul. Poleskiej.

3. We środę (18.09) przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; o godz. 1630 (w głównej świątyni) Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych i poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom.

4. W piątek o godz. 1900 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie wszystkich lektorów naszej parafii; prosimy o obecność.

5. Święto Św. Mateusza, Ap., Ew. przypada w sobotę 21 września.

6. W następną niedzielę 22 września odbędzie się procesja z RELIKWIAMI Bł. Michała w ramach zakończenia pielgrzymowania „Białostockimi Śladami Bł. Michała Sopoćki”, wyruszy ona o godz. 1730 z kaplicy przy ul. Poleskiej.

7. Wyjazdy autokarowe:

na Dzień Skupienia Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku - w sobotę 5 października (godz. 800); 

na uroczystości eucharystyczne w Sokółce – w niedzielę 6 października (godz. 900); 

zapisy w sklepiku, koszt 1 zł.

8. Prasa Katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

9. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień KŻR.

11. Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Torba Samarytanka” - Kromka Chleba dla Sąsiada. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 22 września. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać! 

12. Obchody Święta Podziemia Niepodległościowego, które corocznie są organizowane w Sanktuarium Święta Woda koło Wasilkowa, tegoroczne odbędą się dnia 21 września 2019 r. 

13. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty - na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie i kandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na stronie kwc.oaza.pl, a zgłoszenia na wspólny wyjazd są przyjmowane do 22 września b.r. pod numerem tel. 85 8730601 oraz mailowo, na adres: proboszcz@kozince.pl

14. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.

15. Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej zaprasza na sympozjum pt. "Stanisław Moniuszko - pieśń religijna i narodowa. 200. rocznica urodzin kompozytora, dyrygenta i organisty", które odbędzie się 21 września 2019 (sobota) o godz. 15.30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, ul. Kościelna 1A w Białymstoku. Wstęp wolny.