Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

| dodał:

  • II NIjavascript:;EDZIELA ADWENTU – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 XII 2019


1. Dzisiaj:

o godz. 12.00 - Godzina Łaski,

po Mszy Św. o godz. 1800 odbędzie się katecheza dla uczniów gimnazjów oraz klas VI, VII i VIII SP. Również dzisiaj obchodzony jest Dzień Modlitwy oraz prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Różaniec Fatimski – 13 grudnia wg stałego porządku; jest to również dzień modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki za ofiary stanu wojennego i powojennych represji reżimu komunistycznego w Polsce, w tym zamordowanych duchownych, m.in. ks. Stefana Niedzielaka, ks. Stanisława Suchowolca i ks. Stanisława Kowalczyka.

3. W następną niedzielę 15 grudnia: po wszystkich Mszach Św. udzielane będzie błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa; o godz. 1230 Msza Św. i katecheza parafialna dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Tradycyjnie też przez całą niedzielę wystawiony będzie „Kosz Miłosierdzia”; będzie również możliwość poświęcenia figurek DZIECIĄTKA JEZUS do domowych żłóbków.

4. Poświęcone opłatki wigilijne (przy wejściu na chór); Świece CARITAS (przy wyjściu); prasa – Gość Niedzielny, Idziemy (na regałach); pocztówki bożonarodzeniowe (w sklepiku).

5. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu kopert z opłatkami i życzeniami dla parafian - w piątek 13 grudnia o godz. 1900 w sali pod plebanią.

6. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w następną niedzielę 15 grudnia -Msza Święta dla dzieci szkół podstawowych o godz. 1230, natomiast dla młodzieży, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania o godz. 1800; w poniedziałek i wtorek (17 i 18 grudnia) – Msze Święte rekolekcyjne z kazaniami o godz. 7,9,15 i 18; ( w czasie rekolekcji 16 i 17 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 615).

7. AKADEMICKIE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 15 - 16 - 17 grudnia, codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Akademickie SPOTKANIE OPŁATKOWE odbędzie się dnia 18grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.

8. Fundacja Serce w Sercu w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”prosi o pieluszki, oliwki, pudry, kremy, szampony, chusteczki dla dzieci uratowanych od aborcji. Więcej szczegółów jest dostępnych na bombkach zawieszonych na choince.

9. Informacja o Konferencji onkologicznej pt. "Wybieram zdrowie", 8 grudnia 2019 roku w Pałacu Branickich o godzinie 13:00. Konferencja odbywa się w ramach Tygodnia profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych. Będzie można posłuchać doświadczonych lekarzy oraz spotkać wyleczonych pacjentów, a także wykonać różne, bezpłatne badania profilaktyczne.

10. Koncert uwielbienia pt. "Ześlij wiatr" w wykonaniu siostry Julity Zawadzkiej ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku.

11. Bóg zapłać dobroczyńcom…