Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 II 2019


1. Trwają uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Białystok. Dzisiaj o godz. 1230 z tej okazji odprawiona będzie Msza Święta w Archikatedrze; uroczystości miejskie odbędą się we wtorek 19 lutego o godz. 1200 pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

2. W piątek 22 lutego przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła; jest to również 88. rocznica objawienia się Pana Jezusa siostrze Faustynie w Płocku, z poleceniem namalowania OBRAZU.

Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu ufam Tobie”.

3. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Kozłowej 3 i 5, dziękczynna za nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia odprawiona zostanie 22 lutego o godz. 1500.

4. Czasopisma katolickie oraz Litania do Bł. Michała Sopoćki i obrazki (na regałach); obrazy Jezusa Miłosiernego (w sklepiku).

5. Zakończenie kolędy – ul. Bielska, Siemiatycka, Przytorowa, Płocka, Suwalska, Giżycka, Olecka oraz inne domy w ramach kolędy uzupełniającej.

6. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii)w sobotę, 23 lutego 2019 roku, o godz. 10.00. Planowane zakończenie spotkania o godz. 1330. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Z powodu wzrastającej ostatnio ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych w terenie zabudowanym i przechodzenie w miejscach do tego wyznaczonych. Kierowcom zaś przypomina o obowiązku zachowywania zasad i przepisów ruchu drogowego oraz dużej ostrożności.

8. Informacje o naborze do Szkoły Podstawowej nr 26 (gablota);do Przedszkola Familijnego, wyróżniającego się wychowaniem do wartości chrześcijańskich. Dzień otwarty 23 lutego (sobota) godz. 1000 (w wałach Bazyliki Św. Rocha - gablota) .

8. Bóg zapłać Dobroczyńcom, dziękujemy za miłe i życzliwe spotkania kolędowe (…)