Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (ŚWIĘTO 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI)

| dodał:

XXXII Niedziela Zwykła – 11 XI 2018

Święto (100-lecie) Niepodległości Polski

1. W dzisiejszym Dniu Pańskim obchodzimy  Święto, a zarazem Jubileusz 100-lecia Niepodległości. Wdzięczni za ten dar dziękujmy przede wszystkim Bogu w modlitwie. W codziennym życiu i postawie okazujmy miłość i szacunek do naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej o godz. 1500odbędzie się Koncert Pieśni patriotycznej w wykonaniu naszego chóru - zapraszamy.  Przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzane chorągiewki i flagi narodowe; przejdźmy z nimi na spacer deptakami osiedlowymi i umieśćmy je w oknach naszych domów.

2. Jutro przypada dzień uczestnictwa naszego dekanatu i parafii w NOWENNIE w Katedrze, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800.

3. Zapraszamy na różaniec fatimski we wtorek 13 listopada wg stałego porządku.

4. Uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia obchodzić będziemy w piątek 16 listopada. Msze Święte będą odprawiane o godz. 630,700 (w dolnym kościele); 900,1500 i 1800 (w głównej świątyni). Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 17 listopada o godz. 9.00 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania (uczniów gimnazjum oraz klas VI,VII i VIII szkół podstawowych).

5a. W niedzielę 18 listopada po Mszy Świętej o godz. 1230odbędzie się katecheza dla klas trzecich szkół podstawowych, przygotowująca do pierwszej komunii świętej; natomiast po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (uczniów gimnazjum oraz klas VI,VII i VIII szkół podstawowych) i ich rodziców.

6. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” organizuje święta Bożego Narodzenia dla dzieci z Domów Dziecka oraz z ubogich rodzin na Litwie. Spotkanie organizacyjne z chętnymi rodzinami odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 przy ul. Hallera 8.

7. Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Torba Samarytanka" prowadzonej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dobroczynności na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do parafialnej CARITAS (środy godz. 16-18, piątki godz. 9-11). Bóg zapłać!

8. Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, 16 listopada br. o godz. 16.00 w sali przy katedrze. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

9. Prasa katolicka: Kalendarz Zwiastuna Miłosierdzia, Drogi Miłosierdzia, Gość Niedzielny, Idziemy, obrazki Jezusa Miłosiernego z Aktem Poświęcenia Polski MB, foldery o Bł. Michale (na regałach).

10. Posiłki ubogim będą wydawane od 12 listopada, od poniedziałku do piątku o godz. 1200-1230. CARITAS zaprasza wolontariuszy do pomocy.

11.  Przygotowaniem do uczczenia Święta Chrystusa Króla są podejmowane w parafiach 24 godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu podejmowane przez wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i Straży Honorowej. Adoracja w naszej parafii odbędzie się z 12 na 13 XI 2018r, podczas której będziemy się modlić z cała Polską i upraszać łaski dla siebie i parafii oraz wynagradzać Bożemu Sercu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM …