Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - AKT PRZYJĘCIA JEZUSA ZA KRÓLA I PANA

| dodał:

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj za pobożne odmówienie aktu poświecenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

2.Dzisiaj wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem kończymy Jubileusz Miłosierdzia. Starajmy się, aby bogactwo i owoce tego Roku w nas trwały nadal. W dniu wczorajszym, a także dzisiaj w jedności z biskupami, uroczystym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana kończymy Jubileusz Chrztu Polski. Postarajmy się, aby słowa, które wypowiedzieliśmy stały się treścią naszego codziennego chrześcijańskiego życia.

3.Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

4.Wspomnienie Św. Cecylii, Dz. M., Patronki Chórów przypada we wtorek, Msza Święta z udziałem CHÓRU i spotkanie we czwartek o godz. 1800.

5.W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent, modlitewne oczekiwanie i przygotowanie do pamiątki narodzin Jezusa Chrystusa. Jest to również początek nowego roku duszpasterskiego. Jego hasło: „Idźcie i głoście” zwraca szczególną uwagę na świadectwo wiary otrzymanej na chrzcie świętym. Tradycyjnie, codziennie o godz. 6.15 (zamiast godz. 6.30) odprawiana będzie Msza Święta „RORATNIA”; Roraty dla dzieci będą we środy o godz. 18.00, natomiast dla młodzieży w piątki o godz. 19.30. Zarówno dzieci, jak też młodzież i dorosłych zachęcamy do przynoszenia lampionów na Msze Święte RORATNIE- najlepiej wykonać własnoręcznie, można też zakupić (w naszym sklepiku lub Księgarni Św. Jerzego).

6. do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS (pod chórem lub w kancelarii).

7.Kurs „ALFA” dla młodzieży klas trzecich gimnazjów, przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania, rozpocznie się we czwartek 25 listopada o godz. 1800 w budynku parafialnym.

8.Rekolekcje dla rodziców: „Bunt na pokładzie” odbędą się 26 listopada (sobota) o godz. 10.00 w Kinie TON przy Rynku Kościuszki w Białymstoku.

9.Prasa katolicka przy wyjściu, na nowych regałach (wrzutnia ofiar znajduje się nad górną półką).

10.Bóg zapłać dobroczyńcom za pomoc i troskę o świątynię.