Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

| dodał:

KOCHAM KOŚCIÓŁ !

1.We wtorek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych - dzień RADOŚCI z tymi, których czcimy jako świętych i błogosławionych, którzy są orędownikami przed Bogiem. Relikwie oraz wizerunki wielu z nich, szczególnie bł. Michała Sopoćki, widnieją w naszej świątyni.

2.We środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o godz. 630 (na intencję Papieża), 700 (z Jutrznią w intencji wszystkich wiernych zmarłych), 900, 1500, 1630 i 1800 (składkowa z nieszporami za zmarłych i procesją żałobną); wszystkie Msze Święte będą w głównej świątyni.

3.Codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 1700 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych i o 1800 na Mszę Św. w tej intencji. Do skarbon można jeszcze składać wypominki oraz ofiary na Mszę Św. składkową.

4.Zebranie mieszkańców ul. Białostoczek 19A w związku z nawiedzeniem ołtarzyka miłosierdzia odbędzie się we czwartek 3 listopada po Mszy Św. o godz. 1800.

5.Zapraszamy młodzież na wieczór modlitewny w najbliższy pierwszy piątek miesiąca 4 listopada, rozpoczęcie o godz. 1930, zakończenie Apelem Jasnogórskim (w dolnym kościele).

6.Msza Święta za zmarłych Arcybiskupów, Biskupów i Kapłanów Archidiecezji
Białostockiej zostanie odprawiona w piątek, 4 XI, o godz. 1800 w Katedrze.

7.I piątek miesiąca – dodatkowa Msza Święta dla uczniów o godz. 1630 z katechezą dla klas czwartych (dolnym kościele).

8.Msza Święta z udziałem HARCEREK I HARCERZY odprawiona będzie w sobotę 5 listopada o godz. 1630 w dolnym kościele.

9.Intencje modlitewne na XI: KŻR – Za ŚP. ks. prob. Zbigniewa, ks. Jerzego i zmarłych parafian; SH NSPJ – Za Polskę, o owoce Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

10.Zachęcamy do lektury artykułów w prasie katolickiej – Gościu Niedzielnym, Idziemy oraz Drogach Miłosierdzia.

11.Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w niedzielę 6 XI po Mszy Św. o godz. 1030.

12.Odpusty: odpust zupełny w dniach 1-8 XI za nawiedzenie cmentarza grzebalnego; 2 XI – za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej; warunki: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencjach Papieża.

13. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom troszczącym się o Kościół duchowy,

który wspólnie tworzymy oraz o świątynię materialną, dbając o jej piękno, czystość. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, dziękujemy harcerzom (173. Drużyny Wędrowniczej „Misericordia” i 172. Białostockiej Drużyny Harcerskiej) oraz ministrantom z Siostrą Kornelią za wczorajsze porządkowanie naszej świątyni.

14. Rada Osiedla zaprasza interesantów ze sprawami dotyczącymi Osiedla w pierwsze środy miesiąca w godz. 1800 – 1900 do budynku PG 16 przy ul. Sokólskiej.