Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1.Dzisiaj Dzień Papieski: Zbiórka na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”; o godz. 1230 Msza Św. oraz katecheza dla klas drugich szkół podstawowych; o godz. 1800 dla uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców.

2.Jutro przypada wspomnienie św. Jana XXIII. Po Mszy Św. można oddać cześć relikwiom świętego; natomiast we środę bł. Jana Beyzyma, apostoła trędowatych.

3.Spotkanie ministrantów i służby sanktuaryjnej poświęcone liczeniu wiernych odbędzie się we środę po różańcu.

4.We czwartek 13 października przypada 99. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie; zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 730, 1545, 1830; o godz. 2015 ostatnia część różańca zakończona Apelem Jasnogórskim.

5.W sobotę, 15 października, o godzinie 11.00 na Jasnej Górze zanoszona będzie modlitwa pokutno-przebłagalna o przebaczenie, uwolnienie i uzdrowienie dla całego narodu. Narodowa Wielka Pokuta ma być aktem żalu i ekspiacji za grzechy popełnione w ostatnich dziesięcioleciach, zwłaszcza za ciężki i śmiertelny grzech aborcji (1050 „legalnych aborcji” w 2015 r.). Grzech ten szczególnie wybrzmiał w ostatnich dniach przez haniebne czarne pochody polskich feministek, a także w postawie polskiego tchórzliwego parlamentu. Włączmy się do tej pokutnej modlitwy. Kto może niech pojedzie na Jasna Górę, innych zapraszamy do naszej świątyni. Rozpoczęcie o godz. 1100 (w dolnym kościele) różańcem do Najdroższej Krwi Chrystusa, następnie adoracja przebłagalna z możliwością spowiedzi. O godz. 1400 w głównej świątyni Droga Krzyżowa; o godz. 15.00 Msza Święta w dolnym kościele.

6.W następną niedzielę 16 października odbędzie się liczenie parafian uczestniczących w czasie Mszy Świętych i przystępujących do komunii świętej; o godz. 12.30 Msza Święta z katechezą dla dzieci klas trzecich szkół podstawowych i ich rodziców; o godz. 900 Msza Święta z udziałem nauczycieli i służby zdrowia, a następnie spotkanie okolicznościowe na plebanii;

7.Wystawa o Franciszku Karpińskim do obejrzenia w Centrum Wystawienniczo - konferencyjnym Arch. Biał. przy ul. Kościelnej.

8.Na regałach znajduje się prasa katolicka, a także „kartki wspominkowe”; wypełnione kartki z intencjami i ofiary na wypominki za zmarłych możemy składać do skarbon ustawionych przy prezbiterium oraz w kancelarii.

9.CARITAS parafialna przygotowuje się do wydawania gorących posiłków podopiecznym i zaprasza wolontariuszy do pomocy.

10.Ponawiamy zaproszenie dzieci do korzystania ze świetlicy parafialnej „MICHAŁEK”, świadczącej pomoc wychowawczą i edukacyjną.

11.Organizatorzy akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości poszukają wolontariuszy. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony www.superw.pl.

12.Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom…

13. ZAPRASZAMY na APEL JASNOGÓRSKI codziennie w głównej świątyni.