Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXVII Niedziela Zwykła – 2 X 2022

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych po Mszach Świętych o godz. 1800; różaniec dla dzieci jest w środy o godz. 1700 oraz w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200. Zachęcamy również do różańca w rodzinach oraz we wspólnotach. Za pobożne odmówienie części różańca i rozważanie tajemnic można uzyskać odpust zupełny.Przy okazji bardzo prosimy, aby nie wprowadzać prywatnych zmian w treści Modlitwy Pańskiej i Anielskiego pozdrowienia, zwłaszcza przy odmawianiu wspólnotowym.

2. W środę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej; uczczenie relikwii świętej; po Mszach Świętych o godz. 700 i 1800 odmawiana będzie Litania do św. Faustyny.

3. I czwartek: po Mszy Św. godz. 1800 nabożeństwo w intencji powołań i katecheza dla wspólnoty eucharystycznej.

4. I piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszach Św. o godz. 700 i 1800; uczniów klas czwartych SP i ich rodziców zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1630 w dolnym kościele; w tym dniu przypada również wspomnienie NMP Różańcowej.

5. W niedzielę 9 października:

  • liczenie wiernych uczestniczących w Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej;
  • po Mszach Świętych harcerze i młodzież Ruchu Światło-Życie przeprowadzą kwestę na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”;
  • po Mszy Świętej o godz. 1800 rozpocznie się cykl katechez dla narzeczonych;
  • o godz. 1500 Koronka i Msza Święta z udziałem apostolstwa miłosierdzia bożego; szczególnie zapraszamy uczestników „Koronki na skrzyżowaniach” oraz Pielgrzymów „Szlakiem Bł. Michała Sopoćki”.

6. Prasa katolicka: Broszury „Dzień Pański”, Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach); intencje i ofiary na wypominki za zmarłych można składać do skarbon.

Rodzina bł. Jerzego Popiełuszki przekazała do rozprowadzenia cegiełki na budowę Izby Pamięci w Okopach, można je nabyć w zakrystii.

7. Intencje na X: Koła Żywego Różańca – Aby rozważanie tajemnic różańca pogłębiło życie religijne i owocowało w codziennym życiu ; Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusa – O pokój na święcie, zwłaszcza w Ukrainie.

8. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Dróg Miłosierdzia”. W miesiącu Matki Bożej, polecamy artykuł o Maryi jako umiłowanej córce Boga, szczególnie przez Niego wybranej. Proponujemy również rozmowę z rektorem białostockiego seminarium duchownego, do którego w tym roku zgłosiło się 8 nowych kleryków, na temat powołania kapłańskiego i wyzwań stojących aktualnie przed osobami odpowiedzialnymi za formację seminaryjną. Pod koniec października Kościół będzie obchodził Tydzień Misyjny, dlatego do każdego egzemplarza „Dróg Miłosierdzia” dołączona jest książka „Misja ocalania” z opowieściami Księży Werbistów z różnych zakątków świata.

9. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 8 października w formie indywidualnej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1000.

10. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat – 5 października (środa) przy wejściu do dolnego kościoła.

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobroczyńcom…