Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXV Niedziela Zwykła – 23 IX 2018

1. Rozpoczynamy dziś Misje Święte. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Misjonarzy Pallotynów – o. Piotra i o. Mariusza, polecając modlitwie naszych parafian. Każda rodzina otrzymała szczegółowy program.

Zapraszamy na Msze Święte i nabożeństwa misyjne: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 700, 1500 i 1800; w czwartek, piątek i sobotę o godz. 700, 900, 1500 i 1800; nabożeństwo dla dzieci szkół podstawowych – jutro (poniedziałek) o godz. 1630; młodzież – jutro (poniedziałek) o godz. 1900.

2. Dni Patrona Białegostoku – Bł. Michała Sopoćki:

  • czwartek 27 września godz. 1800 – Msza Święta i procesja z RELIKWIAMI Bł. Michała do Katedry;
  • piątek 28 września godz. 1500 – Koronka na ulicach i placach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Sokólskiej i Tysiąclecia, skrzyżowanie Tysiąclecia i Andersa, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, nowa ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego; godz. 1800 – Msza Święta w Katedrze;
  • sobota 29.09 godz. 1900 – Koncert na Rynku Kościuszki.

3. Święto Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała – sobota 29 września.

4. Nawiedzenie OŁTARZYKA MIŁOSIERDZIA trwa przy ul. Gołdapskiej 10;Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Kozłowej 10 odprawiona będzie 28 września o godz. 700.

5. Prośba do osób ze Wspólnoty Adoracji Eucharystycznej, aby sprawdziły/zaktualizowały dzień i godzinę adoracji w grafiku, który znajduje się na stoliku pod chórem.

6. Uwaga! Msze Święte o godz. 630 w tym tygodniu misyjnym zostają zawieszone; intencje mszalne z tej godziny będą odprawiane o godz. 700 (…)

7. Zapraszamy chłopców po pierwszej komunii świętej (…) do wspólnoty ministranckiej; zgłoszenia w zakrystii u ks. Roberta.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżeństwa w wieku prokreacyjnym do udziału w Formacji Małżeństw, organizowanej w ramach Studium Życia Rodzinnego. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w soboty, w godzinach 9.00 - 14.00. Informacje o terminach zajęć, szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 13 października.

9. Przygotowanie do sakramentu małżeństwa odbywać się będzie od dzisiaj przez kolejnych pięć niedziel: zapraszamy na Msze Święte o godz. 1800 i katechezy po Mszach Świętych.

10. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM…