Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXV Niedziela Zwykła – 20 IX 2020

1. Dzisiaj po Mszach Św. prosimy o podpisywanie się pod projektem obywatelskim „STOP LGBT”, którego celem jest powstrzymanie agresywnej promocji nasilającej się ideologii homoseksualnej.

grafik wspólnot dyżurujących: godz. 700 – Straż Honorowa i Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa; 900 – Koła Żywego Różańca; 1030 – Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska; 1145 – Wieczernik Miłosierdzia; 1230 – Oaza i ministranci; 1500 – Czciciele Miłos. Bożego, Caritas; 1800 – Ruch Rodzin Nazaretańskich i Domowy Kościół. 

2. Również dzisiaj o godz. 1730 zapraszamy na zakończenie pielgrzymowania „Śladami Bł. Michała Sopoćki” z kaplicy przy ul. Poleskiej do naszego sanktuarium

3. W najbliższą niedzielę 27 września o godz. 1500 Mszę Świętą odprawi JE. Ks. Bp Henryk; po jej zakończeniu (ok. godz. 1600) odbędzie się procesja z relikwiami bł. Michała do Archikatedry. Zapraszamy do udziału.


TRIDUUM BŁ. MICHAŁA


Poniedziałek 28 września - Święto Bł. Michała Sopoćki:

  • godz. 700, 900, 1500, 1800  - Msze Święte w Sanktuarium,
  • godz. 1500 – Koronka na ulicach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Sokólskiej i Tysiąclecia, skrzyżowanie Tysiąclecia i Andersa, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego,
  • godz. 1630 – Nabożeństwo Pokutne i spowiedź indywidualna,
  • godz. 1800 – Msza Święta z okazji Święta Patrona Miasta w Katedrze;


Wtorek 29 września - Święto Św. Michała Archanioła:

  • godz. 700, 900, 1500, 1800 - Msze Święte w Sanktuarium;
  • godz. 1500 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu BIERZMOWANIA


Środa 30 września - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła:

  • godz. 700, 900, 1500, 1800 - Msze Święte w Sanktuarium;
  • godz.1500 - Msza Święta z okazji 13. rocznicy konsekracji świątyni, za fundatorów i budowniczych.

4. Zbiórka do puszek na CARITAS arch. odbędzie się w najbliższą niedzielę.

5. Prośba do osób ze Wspólnoty Adoracji Eucharystycznej, aby zaktualizowały dzień i godzinę adoracji w grafiku, który znajduje się na stoliku pod chórem.

6. Zapraszamy chłopców po pierwszej komunii świętej (…) do wspólnoty ministranckiej; zgłoszenia w zakrystii u ks. Roberta.

7. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 3 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1000, a zakończy się Mszą św. o godz. 1200; możliwość wyjazdu autokarem, zapisy w biurze Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego/Sklepiku (u Pani Genowefy).

8. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM…