Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Środków Społecznego Przekazu, módlmy się za media…

2. Nowenna przed Świętem Bł. Michała Sopoćki odprawiana będzie codziennie od jutra o godz. 1500.

3. Święto Św. Mateusza, Ap., Ew. przypada w środę 21 września.

4. Koronka i Msza Święta o miłosierdzie Boże w 83. rocznicę śmierci Eugeniusza Kazimirowskiego, malarza pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego odprawiona będzie w piątek 23 września o godz. 1500.

5. W niedzielę 25 września w czasie Mszy Świętej o godz. 1630 w Archikatedrze Białostockiej Nuncjusz Apostolski Abp Salvatore Pennacchio nałoży PALIUSZ Ks. Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi, Metropolicie Białostockiemu. Ks. Bp Henryk Ciereszko, Wikariusz Generalny Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na tę uroczystość i prosi o modlitwę.

6. 40-Godz. Nabożeństwo i Święto Patrona Białegostoku i Sanktuarium - Bł. Michała odbędzie się 27, 28, 29 i 30 września; porządek zamieszczony jest na stojakach przed świątynią oraz na stronie parafii.

OGŁOSZENIA ARCHIDIECEZJALNE:

8. PROCESJA z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry, odbędzie się we wtorek 27 września br. o godz. 1900. Procesję poprzedzi Msza św. w Sanktuarium o godz.1800. Natomiast o godz. 2000 w Archikatedrze rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.

9. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę, 28 września br., o godz. 1800 w Katedrze białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Tego dnia o godz. 1600 na kanale You Tube ArchiBial Media będzie transmisja z gali wręczenia nagród im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michały 2022".

10. DZIEŃ JEDNOŚCI ROLNICZEJ odbędzie się w niedzielę, 25 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1200 przez J.E. abpa Józefa Guzdka. Zapraszamy rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.

11. Zapraszamy do włączenia się w akcję„Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Wypełnione „Torby Samarytanki” prosimy przynosić najpóźniej do 14 października. Caritas zaprasza na wystawę prac dzieci ukraińskich. Wystawa „Ukraina moim domem” będzie otwarta w dniach 24 .09 – 7.10.2022 wCentrum Wystawienniczo - Konferencyjnym,przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku. Wczasie wystawy będzie można wesprzeć zakup żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

12. Apostolstwo Trzeźwości zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Leśnej Podlaskiej w sobotę 24 września b.r. Chętnych na wspólny wyjazd prosimy o kontakt mailowy pod adresem ddw.bialystok@gmail.com.

13. Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Białostockiej, zaprasza na kolejny kurs lektora, który odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A w Białymstoku. Adresatami kursu lektora są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Podczas poszczególnych spotkań kandydaci będą uczestniczyć w zajęciach liturgicznych, biblijnych, fonetycznych, śpiewu i duchowości. Kurs rozpocznie się 8 października 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej lso.archibial.pl i u duszpasterzy. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

14. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM; Paniom Bernadecie i Agnieszce za dekoracje kwiatowe.