Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXV Niedziela Zwykła – 24 IX 2023

1. Dzisiaj o godz. 1730 zapraszamy na procesję modlitewną z relikwiami Bł. Michała z kaplicy przy ul. Poleskiej do naszego sanktuarium

2. W najbliższą środę 27 września o godz. 1800 Mszę Świętą odprawi JE. Ks. Bp Henryk; po jej zakończeniu (ok. godz. 1900) odbędzie się uroczysta procesja z relikwiami bł. Michała do Archikatedry. Zapraszamy do udziału naszych parafian; szczególnie liczymy na obecność członków wspólnot parafialnych.


40-GODZINNE NABOŻEŃSTWO:

CZWARTEK 28 września - Święto Bł. Michała Sopoćki i XV-lecie jego beatyfikacji:

  • godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium,
  • godz. 1500 – Koronka na ulicach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Sokólskiej i Tysiąclecia, skrzyżowanie Tysiąclecia i Wileńska, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego,
  • godz. 1800 – Msza Święta z okazji Święta Patrona Miasta w Archikatedrze;

PIĄTEK 29 września - Święto Św. Michała Archanioła:

  • godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium;

SOBOTA 30 września - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła:

  • godz. 700, 9, 15, 18 - Msze Święte w Sanktuarium;

3. W następną niedzielę rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy codziennie po Mszach Św. o godz. 1800; różaniec z udziałem dzieci – w każdą środę października o godz. 1700; z racji pierwszej niedzieli będzie różaniec, procesja eucharystyczna i katecheza chrzcielna; przed kościołem wolontariusze CARITAS parafialnej zbierać będą ofiary do puszek na pomoc podopiecznym.

4. Jubileusz 15-lecia Cudu Eucharystycznego w parafii pw. św. Antoniego w Sokółce - 1 października 2023 r. Jubileuszowa Msza św. godz. 1100.

5. Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 29 września 2023r. Zachęcamy do udziału i do modlitwy o rozeznanie drogi życiowej.

6. Prasa katolicka – Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach prasowych), Dzieła, Wspomnienia, Dziennik Bł. Michała, wydawnictwa o miłosierdziu Bożym (w sklepiku).

7. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocka Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza do udziału w katechezach uzupełniających dla osób przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, które w szkole średniej nie uczestniczyły w lekcjach religii, a także do dorosłych chcących przyjąć sakrament bierzmowania. Katechezy rozpoczną się 6 października o godz. 1900 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej.

8. Zapraszamy na II edycję Warsztatów Muzyczno-liturgicznych w dn. 6-8 października w naszym Sanktuarium. Zapisy na: www.rekolekcje.bialystok.pl

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM… 

DZIĘKUJEMY Siostrze Dominice za posługę w naszym sanktuarium, a także za pomoc w formacji naszej młodzieży Ruchu Światło-Życie. Siostra podejmuje studia medyczne w zakresie pielęgniarstwa, z zamiarem posługi chorym w hospicjum.  Niech ta droga będzie realizacją słów Pana Jezusa: „Byłem chory, a odwiedziliście Mnie”. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Siostry - Natalię i Albertę, które podejmują posługę zakrystianek.

Stałą pracę organisty kończy również Pan Michał; będzie jednak kontynuował pracę z rozwijającym się (nowym) chórem, do którego zapraszamy członków scholi wspólnotowych, a także inne osoby mogące zgłosić się na przesłuchanie już od pierwszego czwartku października o godz. 19.00. Dziękujemy Panu Michałowi za owocną obecność w naszym sanktuarium i życzymy błogosławionego czasu poświęcanego swojej rodzinie i pracy muzycznej.