Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XXV Niedziela Zwykła – 19 IX 2021


1. W niedzielę 26 września po Mszy Świętej o godz. 1630 w kaplicy przy ul. Poleskiej odbędzie się procesja z relikwiami Bł. Michała Sopoćki do naszego sanktuarium; również w następną niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w Mszach Świętych i przystępujących do komunii świętej.

2. 40-Godz. Nabożeństwo i Triduum ku czci Bł. Michała odbędzie się 28,29 i 30 września; porządek zamieszczony jest na stojakach przed świątynią oraz na stronie parafii.

3. Serdeczna prośba o włączenie się do grona Wspólnoty Adoracji Eucharystycznej; listy znajdują się na stolikach przy wejściu w dolnym kościele i w głównej świątyni.

4. Wszystkich lektorów naszej parafii oraz nowe osoby mające chęć i predyspozycje do pełnienia funkcji lektora, zapraszamy na spotkanie w piątek 24 września po Mszy Świętej o godz. 1800 (kontakt z ks. Krzysztofem).

5. Zapraszamy chłopców po pierwszej komunii świętej (…) do wspólnoty ministranckiej; zgłoszenia w zakrystii u ks. Roberta.

6. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca zaprasza wszystkich chętnych na wydarzenia związane z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest możliwość wyjścia na film „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie”, który przedstawia losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego prymasa Polski. Mamy zarezerwowaną salę w kinie Helios przy ul. Jurowieckiej specjalnie dla naszej parafii w najbliższy wtorek na godzinę 19.30. Cena biletu to 16 zł. Można się zapisywać i wpłacać pieniądze tylko dzisiaj w zakrystii u sióstr zakonnych. Wspólne wyjście jest przewidziane po wieczornej Mszy św. Można też czekać w galerii przed wejściem do kina około godz. 19.15. Bilety będą zakupione w poniedziałek. Zapraszamy także na wspólny wyjazd do Zuzeli - miejsca narodzin prymasa Wyszyńskiego. Zuzela jest oddalona około 100 km od Białegostoku. W programie: Msza św. w rodzinnym kościele kardynała oraz zwiedzanie muzeum poświęconemu Wyszyńskiemu. Korzystając z bliskości Ciechanowca po drodze zwiedzimy z przewodnikiem jedno z dwóch największych Muzeów Rolnictwa w Polsce położone w przepięknym zespole parkowo - pałacowym. Kosz wyjazdu to 80 zł, w cenie przejazd, zwiedzanie muzeum w Ciechanowcu z przewodnikiem, a także smaczny obiad. Wyjazd będzie 2 października spod kościoła o godz. 7.30, powrót około 18.00. Zapisy w zakrystii, szczegółowe informacje u ks. Adama, ilość miejsc ograniczona.

7. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 2 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1000; możliwość wyjazdu autokarem, zapisy w biurze Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego/Sklepiku.

8. Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej. Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

9. Przypomnienie o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis jest obowiązkowy i trwa tylko do 30 września br.

10. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM…

TRIDUUM BŁ. MICHAŁA


Wtorek 28 września - Święto Bł. Michała Sopoćki:

 • godz. 700, 900, 1500, 1800  - Msze Święte w Sanktuarium,
 • godz. 1500 – Koronka na ulicach miasta – w naszej parafii: Ołtarz papieski, skrzyżowanie Sokólskiej i Tysiąclecia, skrzyżowanie Tysiąclecia i Andersa, Krzyż na osiedlu Lasów Państwowych, ul. Bł. Michała i Rondo Ks. Krupskiego,
 • godz. 1630 – Nabożeństwo Pokutne i spowiedź indywidualna,
 • godz. 1800 – Msza Święta z okazji Święta Patrona Miasta w Katedrze

 • godz. 21.00 - 7.00: adoracja całonocna


Środa 29 września - Święto Św. Michała Archanioła:

 • godz. 700, 900, 1500, 1800 - Msze Święte w Sanktuarium;
 • godz. 1500 –  Koronka i Msza Święta 
 • godz. 21.00 - 7.00: adoracja całonocna


Czwartek 30 września - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła:

 • godz. 700, 900, 1500, 1800 - Msze Święte w Sanktuarium;
 • godz.1630 - Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych, rozpoczęcie drugiego etapu katechezy przed pierwszą komunią świętą.
 • godz. 21.00 - 7.00: adoracja całonocna