Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dziś po Mszach Świętych CARITAS prowadzi zbiórkę do skarbonek na pomoc dla osób poszkodowanych przez nawałnice.

2. Jutro (18.09) przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; o godz. 1630 Msza Święta z udziałem uczniów szkół podstawowych z poświęceniem tornistrów.

3. Święto Św. Mateusza, Ap., Ew. przypada we czwartek 21 września.

4. W następną niedzielę 24 września odbędzie się dzień Skupienia Apostolstwa Miłosierdzia Bożego; rozpoczęcie konferencją w dolnym kościele o godz. 1415; o godz. 1730 Procesja z RELIKWIAMI Bł. Michała w ramach zakończenia pielgrzymowania „Białostockimi Śladami Bł. Michała Sopoćki”. Również w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się cykl katechez przedmałżeńskich.

5. Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów odbędzie się w piątek 22 września po Mszy Świętej o godz. 1800; zapisy do scholi młodzieżowej u ks. Adama.

6. Świetlica MICHAŁEK zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat, którym oferuje pomoc w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych, prowadzenie rozmaitych zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, organizowanie czasu wolnego. Szczegółowe informacje w DOMU PARAFIALNYM (na parterze) w dni powszednie w godz. 13-18.

7. Trwa nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała – obecnie przy ul. Zagumiennej 10, w następnej kolejności w bloku nr 8.

8. Prasa Katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

9. W dniach 23-24 września 2017 roku odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 30 września 2017 roku /sobota/ o godz. 1800 w Katedrze Białostockiej, natomiast w naszej świątyni w niedzielę 24 września podczas Mszy Świętej o godz. 1030.

10. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom.

==================================================

KOMUNIKAT

W sobotę, 14 października 2017 r. o godzinie 9.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej rozpocznie się Kurs Lektora. Tego dnia będą miały miejsce zapisy.

Adresatami kursu lektora są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym.

Podstawowe wymagania stawiane kandydatom i kandydatkom to odpowiednia dykcja i pismo uwierzytelniające od Księdza Proboszcza parafii zamieszkania.

Zajęcia będą odbywać się w roku szkolnym 2017/2018, w terminach 14 X, 4 XI, 2 XII, 17 II, 3 III, 10 III, 14 IV i 5 V.

Podczas poszczególnych spotkań kandydaci na lektora będą uczestniczyć w zajęciach liturgicznych, biblijnych, fonetycznych, śpiewu i duchowości.

Koszt uczestnictwa, związany z organizacją zajęć to 50 zł. Nad przebiegiem całości kursu czuwa asystent Archidiecezjalnego Duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Wojciech Rogowski (728 955 664, email: wojtekrogowski@o2.pl).

Ks. Rafał Więcko

Archidiecezjalny Duszpasterz SL