Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
(XXI NIEDZ. ZW.) URODZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

| dodał:

1. Dzisiejszą uroczystość ku czci Matki Bożej Częstochowskiej zakończymy Apelem Jasnogórskim, na który serdecznie zapraszamy (przy ołtarzu Papieskim).

2. Witamy w naszej parafii ks. Roberta Tworkowskiego, naszego parafianina, który zastąpi ks. Adama. Dziękujemy również Siostrze Irmie, która została przeniesiona do posługi w Myśliborzu, a witamy S. Noelę, która zastąpi ją jako zakrystianka. Powierzmy Kapłanów i Siostry w naszej modlitwie.

3. Kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki odbędzie się we wtorek 28 sierpnia; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku,a następnie przejście do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W sobotę 1 września przypada 79. rocznicy agresji hitlerowskiej na Polskę i rozpoczęcia drugiej wojny światowej, módlmy się za naszą Ojczyznę oraz o pokój na świecie; z racji I soboty po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec.

5. 1 września wznowiona będzie Msza Święta o godz. 700, natomiast od niedzieli będzie Msza Święta o godz. 1145 w dolnym kościele, a nie będzie Mszy Świętej o godz. 2000.

6. I niedziela miesiąca – po Mszy Św. o godz. 900 różaniec, po Mszy Św. o godz. 1030 procesja i zebranie Rady Parafialnej; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza chrzcielna; po Mszy Świętej o godz. 1500 spotkanie parafialnej CARITAS.

7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Wyruszy ona spod Katedry w sobotę 8 września 2018o godz. 700, zakończy się Mszą Świętą w Krypnie o godz. 1800. Zapisy w kancelarii oraz w sklepiku.

8. Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny zostanie odprawiona 3 września o godz. 800; zachęcamy uczniów, by wcześniej skorzystali z sakramentu pokuty.

9. Intencje modlitewne na wrzesień: Kół Żywego Różańca – O błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym; Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego i Czcicieli Miłosierdzia Bożego – O owoce misji i X-lecia beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, znajdującej się na regałach; prosimy o zwrot „Tornistrów pełnych uśmiechu” i dziękujemy wszystkim OFIARODAWCOM.

11. Ze względu na prace w prezbiterium dolnego kościoła, w tym tygodniu wszystkie Msze Święte oraz adoracja będą w głównej świątyni.

12. Bóg zapłać dobroczyńcom….

___________________________________________________________________

13. Zaproszenie na jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski „STADION MŁODYCH – włącz pełnię wiary” – sobota 6 października 2018 r. PGE Narodowy w Warszawie. Rekolekcje są przygotowaniem do rozpoczynającego się w październiku Synodu Biskupów w Rzymie nt. „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.

14. Ochotniczy Hufiec Pracy w Białymstoku oferuje pomoc młodym w wieku 15-18 lat, potrzebującym wsparcia w zakresie nauki i zdobycia zawodu.

===========================================================================

AKT ZAWIERZENIA PARAFII

MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI
z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Wielka Boga-Człowieka Matko, Niepokalana Dziewico Maryjo,

Matko Kościoła i Królowo Polski, Matko naszego zawierzenia!

W obliczu Boga, w Trójcy Świętej Jedynego,

oddajemy dzisiaj w Twoją wieczystą i macierzyńską niewolę miłości naszą parafię, kapłanów, osoby konsekrowane, małżeństwa i rodziny,

ojców i matki, dzieci i młodzież, ludzi starszych, chorych i samotnych,

wspólnoty, grupy i wszystkie dzieci Boże.

Jesteśmy przekonani, że Ty, o Bogurodzico Maryjo, jesteś dla każdego z nas

przedziwną pomocą i obroną na drogach chrzcielnej wierności Chrystusowi.

Oddani Tobie w niewolę pragniemy czynić w naszym życiu osobistym,

rodzinnym i parafialnym nie wolę własną, ale wolę Twoją i Twojego Syna.

Postanawiamy, jak najwierniej naśladować przykład Twojego życia:

Twoją wiarę, nadzieję i miłość, wyrażające się w służbie Bogu i ludziom,

w trosce o zbawienie każdego człowieka.

Matko Boga i człowieka, oddając się Tobie, przyrzekamy coraz bardziej

rozwijać w każdym z nas osobiście przymierze chrzcielne z Bogiem.

Chcemy otwierać się na światło wiary, która rodzi się ze słuchania Bożego Słowa i owocuje świadectwem życia.

Pragniemy głosić Ewangelię przez przykład życia zakorzenionego w Chrystusie i przeżywanego w codzienności, przez zaangażowanie

w pracę, kulturę, sztukę i naukę,

przez wypełnianie obowiązków rodzinnych, społecznych.

Chcemy stać się budowniczymi pokoju w rodzinie, parafii,Ojczyźnie i świecie.

Przyjmij, nasza Matko i Królowo Polski, ten akt zawierzenia i oddania naszej parafii.

Niech będzie on odpowiedzią na Twoją matczyną miłość

do naszego Narodu i każdego z nas.

Niech w Twoim Niepokalanym Sercu na nowo odsłoni się dla wszystkich

światło zbawczej nadziei.

Amen.