Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj wspominamy św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz; jest to również dzień modlitwy za wszystkich zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i więzieniach.

2.Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, porządek Mszy Świętych niedzielny (7,9,1030,1230,15,18,20); poświęcenie plonów i kwiatów; w tym dniu przypada również96. rocznica „Cudu nad Wisłą”. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych; zbiórka do puszek na Radio i; również jutro 15 sierpnia będzie miał miejsce kolejny etap pielgrzymowania szlakiem bł. Michała Sopoćki – po Mszy Świętej o godz. 1800 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku przy ul. Kraszewskiego.

3.Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 96. rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie 15 sierpnia br. o godz. 11.00 w Katedrze; natomiast Msza Święta połączona z poświęceniem tegorocznych plonów o godz. 14.00.

4.Od środy 17 sierpnia wraz z Apelem  przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II w świątyni odprawiana będzie NOWENNA przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, natomiast o poprowadzenie prosimy wspólnoty:

  • we środę: Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Caritas,

  • we czwartek: Chór Parafialny, Domowy Kościół i Służbę Sanktuaryjną,

  • w piątek: wspólnoty młodzieżowe,

  • w sobotę: Koła Żywego Różańca,

  • w niedzielę: Wspólnotę Apelową, Rycerstwo Niepokalanej i Rodzinę Karmelitańską.

5.W sobotę 22 sierpnia wspominać będziemy NMP Królową.

6.W następną niedzielę 21 sierpnia o godz. 17.00 przy Krzyżu – Pomniku znajdującym się przy ul. Gen. Maczka, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku pomordowanych przez bolszewików.

7.Polecamy lekturę czasopism katolickich.

8.Bóg zapłać Dobroczyńcom; dziękujemy ofiarodawcom kwiatów, owocówi zbóż, a Pani Bernadecie za wykonanie dekoracji na uroczystość Wniebowzięcia NMP.