Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. W sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski:

  • po Mszy Św. o godz. 6.30 – I część radosna (SH i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ);
  • po Mszy Św. o godz. 15.00 – II część światła (Czciciele Miłosierdzia Bożego);
  • po Mszy Św. o godz. 18.00 – III część bolesna (Koła Żywego Różańca);
  • o godz. 20.15 – IV część chwalebna (Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska).

2. Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy (9 sierpnia).

3. Święto Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika (10 sierpnia).

4. Zachęta do lektury artykułów w Gościu Niedzielnym oraz w tygodniku IDZIEMY, w którym zawarte są wszystkie homilie i przemówienia Ojca Świętego Franciszka z pielgrzymki do Polski; dzisiejszy nakład tego pisma jest podwójny.

5. Prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych i polnych (we czwartek lub w piątek rano) na dekorację z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej).

6. Plecaki z przyborami szkolnymi można przynosić do CARITAS parafialnej we środy (godz. 16-18) i w piątki (godz. 9-11) lub do zakrystii.

7. Zakończenie nawiedzenia ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała Sopoćki przy ul. Białostoczek 11 i przekazanie mieszkańcom bloku nr 13A odbędzie się jutro po Mszy Świętej o godz. 1800. Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców tych bloków.

8. W tym tygodniu – w piątek 12 sierpnia dotrze do celu Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi niosą relikwie Bł. Michała, na ostatnim etapie będzie niesiony nasz sanktuaryjny relikwiarz. Polecajmy pielgrzymów w naszej modlitwie.

9. W następną niedzielę 14 sierpnia po Mszach Świętych podzieli się świadectwem i poprosi o wsparcie materialne rodzina katechistów posługująca na Drodze Neokatechumenalnej w Chorwacji.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom…