Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

ODWAGI! JA JESTEM, NIE BÓJCIE SIĘ!

1. Jutro Różaniec Fatimski – wg stałego porządku:

  • po Mszy Św. o godz. 7.00 – I część radosna (SH i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ);
  • po Mszy Św. o godz. 15.00 – II część światła (Czciciele Miłosierdzia Bożego);
  • po Mszy Św. o godz. 18.00 – III część bolesna (Koła Żywego Różańca);
  • o godz. 19.30 – IV część chwalebna (Rycerstwo Niepokalanej i Rodzina Karmelitańska).

2. We wtorek 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, zamordowanego w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz; jest to również dzień modlitwy za wszystkich zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych i więzieniach.

4. We wtorek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Święte wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1230,15,18,20) z poświęceniem plonów i kwiatów;ponawiamy prośbę o przyniesienie (jutro przed południem) kwiatów ogrodowych i polnych na dekorację świątyni.

5. W najbliższą niedzielę odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne:


7. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie o godz. 1100w Katedrze; natomiast o godz. 1400 Msza Święta i poświęcenie plonów; pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych; zbiórka do puszek na Radio „i”.


9. Bóg zapłać Dobroczyńcom… 

====================================================================

Zapraszamy do udziału w NOWENNIE przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej – od czwartku 17 sierpnia przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej i Św. Jana Pawła II w świątyni, o poprowadzenie prosimy wspólnoty: