Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVIII NIEDZIELA NIE-ZWYKŁA

BĄDŹCIE MIŁOSIERNI...

1.Tradycyjnie wmiesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji oraz do modlitwy w intencji osób dotkniętych alkoholizmem; tradycyjnie w piątki po Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, z tej racji Msza Święta o godz. 15.00 w piątki sierpnia będzie w głównej świątyni.

2.VI PODLASKA BIESIADA TRZEŹWOŚCI będzie miała miejsce w Wasilkowie – w Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia oraz w Sanktuarium Święta Woda w sobotę 6 sierpnia 2016 (szczegółowe informacje na plakatach i stronie).

3.Jutro przypada 72. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego; uroczystości miejskie odbędą się1 sierpnia o godz. 17.00 pod pomnikiem „Żołnierzom Armii Krajowej” przy ul. Kilińskiego.

4.I piątek miesiąca (spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi).

5.Święto Przemienienia Pańskiego przypada w sobotę 6 sierpnia: Msze Święte o godz. 6.30, 9.00, 15.00 i 18.00; jest to również I sobota: po Mszy Świętej o godz. 6.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec; wszystkie Msze Święte będą w głównej świątyni.

6.I niedziela miesiąca: o godz. 10.00 różaniec; po Mszy Św. o godz. 10.30 procesja eucharystyczna; po Mszy Św. o godz. 12.30 katecheza przed chrztem.

7.Intencje modlitewne na sierpień: KŻR – Za zniewolonych przez alkohol oraz o nawrócenie tych, którzy rozpijają naród; SH NSJ – Za Ojczyznę i rządzących.

8.Na regałach jest prasa katolicka: miesięcznik „Drogi Miłosierdzia” oraz tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny”.

9.Nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała Sopoćki rozpocznie się niedługo przy ul. Białostoczek 13A. Z tej racji jutro 1 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne mieszkańców tego bloku.

10.Są jeszcze do odebrania plecaki w ramach akcji CARITAS: „Tornister Pełen Uśmiechów”. Gotowe wyprawki należy zwrócić do CARITAS parafialnej do dnia 21 sierpnia 2016r.

11.Bóg zapłać Dobroczyńcom.

12.We wtorek 26 lipca zmarł Ks. Jerzy Miklaszewski (Paschalis). Dziękując Bogu za jego posługę w naszej parafii módlmy się o wieczną radość wśród zbawionych. Msza Święta w siódmy dzień po śmierci odprawiona będzie we wtorek o godz. 6.30.