Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

XVI Niedziela Zwykła – 22 VII 2018

1. Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia pojazdów, kierowcy otrzymają plakietki z modlitwą kierowcy, a także będą mogli złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.

2. Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy przypada jutro - 23 lipca.

3. Święto św. Jakuba, Ap., a także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców przypada25 lipca; po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów.

4. W czwartek 26 lipca wspominać będziemy św. Joachima i Annę, Dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i dziadków. W tym dni również po Mszy Świętej o godz. 1500 w sali pod plebanią odbędzie się spotkanie dla SENIORÓW.

5. Kolejny etap pielgrzymowania białostockimi śladami bł. Michała odbędzie się w sobotę 28 lipca; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Św. Wojciecha i przejście do budynku byłego Seminarium Duchownego przy ul. Słonimskiej.

6. NOWENNA JUBILEUSZOWA z okazji DZIESIĘCIOLECIA BEATYFIKACJI KS. MICHAŁA SOPOĆKI rozpocznie się w niedzielę 29 lipca 2018 i będzie odprawiana przez dziewięć niedziel (godz. 1430 – adoracja, 1500 – Koronka i Msza Święta, 1600 – konferencja). Serdecznie zapraszamy.

7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przy Katedrze (w piwnicy akademickiej) oraz do grupy „ZŁOTEJ” (w sklepiku).

8. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny.

9. W modlitwie w ciągu tygodnia pamiętajmy o poszkodowanych oraz ofiarach klęsk i kataklizmów w naszej Ojczyźnie i na świecie, zwłaszcza w Japonii.

10. Tradycyjnie Kościół zachęca wiernych do podjęcia dobrowolnej abstynencji w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz za Ojczyznę dotkniętą tym nałogiem. Sierpniową abstynencję możemy przedłużyć, podejmując dzieło „100 dni abstynencji na stulecie niepodległości” Polski (od 4 sierpnia do 11 listopada 2018).

11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Eucharystii; dziękujemy za wszelką pomoc i życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.