Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

MARIA WYBRAŁA NAJLEPSZĄ CZĄSTKĘ

1.W tym tygodniu rozpoczną się uroczystości diecezjalne związane ze ŚDM:

  • dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1800 odbędzie się spotkanie rodzin mających przyjąć młodzież oraz młodzieży wyjeżdżającej na ŚDM 30 i 31 lipca.;

  • we czwartek 21 lipca Msza Święta w Katedrze o godz. 1800, po Mszy Świętej odbędzie się „Procesja Miłosierdzia” z relikwiami Bł. Michała z Katedry do naszego Sanktuarium; ok. godz. 2000 rozpocznie się czuwanie modlitewne z udziałem młodzieży i wiernych Białegostoku. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i czuwaniu służbę sanktuaryjną, wspólnoty i jak najliczniejszą rzeszę parafian.

2.W piątek przypada Święto Św. Marii Magdaleny; w sobotę – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

3.Święto św. Jakuba, Ap., a także wspomnienie św. Krzysztofa, M - patrona kierowców przypada25 lipca; po wszystkich Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych; również w następną niedzielę po Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów.

4.W ramach akcji charytatywnej CARITAS w następną niedzielę można będzie otrzymać tornistry, aby przygotować wyprawkę szkolną dla dzieci.

5.Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę – od 25 lipca przy Katedrze (w piwnicy akademickiej) oraz do grupy „ZŁOTEJ” (w sklepiku).

6.Prasa katolicka, nowe zestawy broszur Dzień Pański.

7.Bóg zapłać naszym dobroczyńcom za troskę o świątynię i otoczenie.