Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

1. Dzisiaj o godz. 1500 odprawi Mszę Świętą „PRYMICYJNĄ” Ks. Stanisław Bolesta – neoprezbiter i wikariusz naszej parafii. Po Mszy Świętej udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy.

1a/ Również dzisiaj po Mszach Świętych będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych.

2. Święto św. Jakuba, Ap., a także wspomnienie św. Krzysztofa, M - patrona kierowców przypada25 lipca; po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych.

3. W środę 26 lipca wspominać będziemy św. Joachima i Annę, Dziadków Pana Jezusa, pamiętajmy o modlitwie za nasze babcie i dziadków; w tym dniu również (26 lipca) o godz. 15.00 w dolnym kościele będzie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę śmierci Ks. Jerzego Miklaszewskiego.

4. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Sitarskiej 64 i 68 dziękczynna odprawiona będzie 27 lipca o godz. 1800.

5. Kolejny etap pielgrzymowania białostockimi śladami bł. Michała odbędzie się w piątek 28 lipca; Msza Święta o godz. 1800 w kościele Św. Wojciecha i przejście do budynku przy ul. Słonimskiej, gdzie mieściło się Seminarium Duchowne.

6. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przy Katedrze (w piwnicy akademickiej) oraz do grupy „ZŁOTEJ” (w sklepiku); pielgrzymka wyruszy w niedzielę 30 lipca; nadal można zapisywać się do grupy ZŁOTEJ(w sklepiku).

7. Prasa katolicka: Zwiastun Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny, nowe zestawy broszur Dzień Pański.

8. Fundacja Pomoc Kościołowi na Wschodzie organizuje zbiórkę elektrośmieci: miejsce zbiórki – plac przy garażach parafialnych; termin zbiórki: 1-3 sierpnia w godz. 16-20; odbiór zebranych elektrośmieci – 4 sierpnia godz. 1000.

9. Bóg zapłać naszym dobroczyńcom za troskę o świątynię i otoczenie, dziękujemy parafiankom za upieczenie ciast dla młodzieży - stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy w piątek nawiedzili nasze sanktuarium.

========================================================================

Prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny oraz demokratycznie wybranej władzy, aby troszczyła się o dobro Polski budowane na wartościach fundamentalnych, czyli chrześcijańskich. Niech zwrócenie się do Boga oraz wzajemne porozumienie i zaufanie będą podstawą porządkowania naszego, polskiego domu, którym jest Ojczyzna. Te trudne sprawy powierzajmy w naszej modlitwie oraz w czynach pokutnych.