Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

| dodał:

ŻNIWO WPRAWDZIE WIELKIE, ALE ROBOTNIKÓW MAŁO

1.I czwartek miesiąca: po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań; adoracja całonocna (w dolnym kościele); w tym dniu rozpocznie się Nowenna Karmelitańska, która będzie odprawiana w świątyni wraz z Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy Rodzinę Karmelitańską oraz inne wspólnoty.

2.Nawiedzenie „Ołtarzyka Miłosierdzia” z relikwiami bł. Michała odbywa się przy ul. Białostoczek 18. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Białostoczek 16 odprawiona będzie 6 lipca 2016 o godz. 1800. Spotkanie organizacyjne mieszkańców ul. Białostoczek nr 11odbędzie się w poniedziałek 4 lipca po Mszy Świętej o godz. 1800.

3.Ponawiamy zaproszenie naszej młodzieży do wyjazdu na ŚDM w Krakowie 30-31 lipca 2016, ostateczny termin zgłoszeń do następnej niedzieli; przejazd autokarem dla naszych parafian jest bezpłatny.

4.Przypominamy, aby korzystając w wyjazdów wypoczynkowych pamiętać o Mszy Świętej niedzielnej; apelujemy również, szczególnie do Pań, o zachowaniu godności i przyzwoitości w ubiorze w miejscach świętych.

5.Prasa katolicka (Idziemy, Gość Niedzielny) – na regałach; w sklepiku jest do nabycia książka: „Ewangelia to nie żarty” autorstwa ks. Piotra Kozłowskiego;miesięcznik „Drogi Miłosierdzia” -najważniejszym tematem są Światowe Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka, teksty poświęcone m.in. historii Światowych Dni Młodzieży oraz Dniom w Diecezji, które spędzi w naszej Archidiecezji prawie 700 młodych z Europy, Afryki i Ameryki. Na ostatniej stronie znajduje się szczegółowy program wizyty Papieża Franciszka w Polsce.

6.XXX Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2015 r.Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 20 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje modlitewne pielgrzymom.

7.XXIV Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach 16 - 25 sierpnia 2016 roku.. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 18 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, w godz. 16.00 - 19.00; informacje pod numerem telefonu 788 920 208.

8.Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom za ofiary i pomoc.