Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 VI 2022

1. Dziś przypada 21 rocznica śmierci ks. prob. Zbigniewa Krupskiego; w tej intencji będziemy się modlić w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30.

2. Lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa, po Mszach Świętych o godz. 1500 będzie modlitwa prowadzona przez Wspólnotę.

3. W środę 29 czerwca przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła; taca na „Świętopietrze”. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji papieża Franciszka; Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona w Archikatedrze Białostockiej o godz. 1100.

4. I piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszach Świętych o godz. 630 i 1800; spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi.

5. I sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 630.

6. I niedziela: o godz. 1000 różaniec, procesja, po Mszy Św. o godz. 1230 katecheza chrzcielna.

7. Intencje modlitewne na lipiec: Koła Żywego Różańca – O bł. Boże rolnikom, sadownikom, ogrodnikom i hodowcom, aby nie zabrakło w Polsce i na świecie zdrowej żywności i by nie była ona marnowana; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa – O bł. Boże naszym parafianom w wypoczynku wakacyjnym.

8. Prasa katolicka: Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach)

9. Dzieci od 8 do 14 lat zapraszamy już dzisiaj na parafialne półkolonie od 2 do 4 sierpnia. W programie gry, zabawy i inne atrakcje. Można się zapisywać w zakrystii u siostry przez cały miesiąc lipiec.

10. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (piątek) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 3 lipca do 28 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami, rekolekcjami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią. Będą one polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

11. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze białostockiej.

12. Caritas AB prosi o włączenie się do akcji „paczka dla Ukrainy” - paczki o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm. Można je dostarczać do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy katedrze w Białymstoku lub do najbliższej placówki Caritas AB.

13. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom.