Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy o zmianie porządku Mszy Świętych w czasie wakacji !!! W dni powszednie rano będzie tylko Msza Święta o godz. 630 (nie będzie 700); w niedziele i uroczystości nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, będzie o godz. 2000.

1a. Święto św. Tomasza Apostoła - poniedziałek 3 lipca.

2 .I czwartek - Msza Święta o godz. 1800 z udziałem wspólnoty adoracyjnej oraz nabożeństwo w intencji powołań.

3. I piątek – prosimy o spowiadanie się pół godziny przed Mszami Świętymi; w tym dniu rozpocznie się Nowenna Karmelitańska, która będzie odprawiana w świątyni wraz z Apelem Jasnogórskim.

4. Intencje na lipiec: KŻR – Za rodziny naszej parafii i archidiecezji, o silną wiarę w obliczu dzisiejszych zagrożeń; Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – O szczęśliwe przeżywanie wakacji.

5. Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

6. Zwracamy się z prośbą o podejmowanie dzieła adoracji Najświętszego Sakramentu, zobowiązując się do obrania określonego dnia i godziny. Prosimy o organizowanie grup adoracyjnych w ramach swoich rodzin, sąsiedztwa w klatkach, blokach czy ulicach. Apelujemy do wspólnot parafialnych o wieksze zaangażowanie do tego dzieła. Nie bójmy się podjęcia zobowiązania!

7. Lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa, dlatego też codziennie o godz. 1750 będzie modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa.

8. Korzystając w wyjazdów wypoczynkowych pamiętajmy o Mszy Świętej niedzielnej; organizatorzy zbiorowego wypoczynku mają obowiązek zapewnić zarówno dzieciom, jak i dorosłym możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej; przypominamy również o ubiorach godnych miejsca świętego oraz o punktualnym przychodzeniu na Msze Święte.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom; za ofiary na tacę w Urocz. Najśw. Serca Jezusa - 4 700 zł; ofiarę KŻR za ofiarę w wys. 2 000 zł oraz dar 10 000 zł anonimowego ofiarodawcy - na rozbudowę domu rekolekcyjno-piergrzymkowego.