Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 VI 2021


1. W lipcu po Mszach Świętych o godz. 1500 będzie modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. We wtorek 29 czerwca przypada uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła; taca na „Świętopietrze”. Prosimy w tym dniu o modlitwę w intencji papieża Franciszka; Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona w Archikatedrze Białostockiej o godz. 1100; pamiętajmy również o solenizantach.

3. I czwartek: Msza Święta o godz. 1800 z udziałem wspólnoty adoracyjnej.

4. I piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszach Świętych o godz. 630 i 1800; spowiedź pół godziny przed Mszami Świętymi.

5. I sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 630.

6. I niedziela: o godz. 1000 różaniec, procesja, po Mszy Św. o godz. 1230 katecheza chrzcielna.

7. Intencje modlitewne na lipiec: KŻR – Za ŚP. Ks. prob. Zbigniewa Krupskiego w XX-lecie śmierci oraz za zmarłych pracowników budowlanych i dobroczyńców naszej świątyni; Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa – O bezpieczny, z Bogiem wypoczynek wakacyjny.

8. Prasa katolicka: Idziemy i Gość Niedzielny (na regałach)

9. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych: od 1 lipca (czwartek) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700); od 4 lipca do 29 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1145, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami, oazami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią. Będą one polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

10. W związku z ustaniem dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej zapraszamy do naszej świątyni na Eucharystie; pamiętajmy również o tym obowiązku w czasie wakacyjnych i urlopowych wyjazdów.

11. W następną niedzielę 4 lipca odbędzie się zbiórka do puszek, pod patronatem naszej Caritas, na kosztowne leczenie dzieci: Mikołaja Karelusa i Luizy Karczewskiej.

12. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom.