Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

PÓJDĘ ZA TOBĄ, DOKĄDKOLWIEK SIĘ UDASZ.

1.Dzisiaj przypada 15. rocznica śmierci Ks. Prob. Zbigniewa, Msza Święta w jego intencji odprawiona będzie o godz. 1500.

2.Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła przypada we środę – dodatkowa Msza Święta o godz. 900 w dolnym kościele; w tym dniu zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i Papieża Seniora Benedykta XVI, taca przeznaczona będzie na Świętopietrze.

3.I piątek - spowiedź przed Mszami Świętymi (godz. 6.00, 14.30 i 17.30).

4.I sobota: po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepok. Serca Maryi i różaniec.

5.Następna niedziela będzie pierwszą miesiąca; o godz. 10.00 różaniec, po Mszy Św. o godz. 10.30 procesja, po Mszy Św. o godz. 12.30 katecheza chrzcielna; taca na Kurię.

6.Intencje modlitewne na lipiec: KŻR – O szczęśliwe przeżywanie wakacji; Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – Za młodzież naszej parafiii archidiecezji, o owoce duchowe Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

7.Zmiana porządku Mszy Św. w lipcu i sierpniu:

  • w dni powszednie będą Msze Św. o godz. 6.30, 15.00 i 18.00; podobnie jak w ubiegłym roku, w czasie wakacji w tygodniu będzie jedna poranna Msza Św. o godz. 630, nie będzie Mszy Świętej o godz. 700; w niedziele zamiast godz. 1145będzie Msza Święta o godz. 2000.

8.Prasa katolicka: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

9.XXX Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2015 r.Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 20 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje modlitewne pielgrzymom.

10.Piesza Pielgrzymka do Wilna odbędzie się w dniach 16 - 25 sierpnia 2016 roku.. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, w godz. 16.00 - 19.00.

11.Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

12.Ponawiamy gorącą prośbę o włączenie się do adoracji, zobowiązując się do obrania konkretnego dnia i godziny, dzieki czemu będzie można zapewnić czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym. Prosimy o organizowanie grup adoracyjnych w ramach swoich rodzin, sąsiedztwa w klatkach, blokach czy ulicach. Apelujemy do wspólnot parafialnych o wieksze zaangażowanie do tego dzieła. Nie bójmy się podjęcia zobowiązania! Swoją decyzję możemy zapisać na liście – na stoliku przy wyjściu.

13.Bóg zapłać dobroczyńcom…

14.Zmarli w V i VI: +Mariusz Andruszkiewicz, Leonarda Karczewska, Kazimierz Dąbrowski, Władysław Sieja, Jerzy Siemieniuk, Halina Kiercel, Edmund Urban, Bogusław Jaromski.