Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 VI 2023

1. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na uczelnie katolickie, przeprowadzana przez Czcicieli Miłosierdzia Bożego; o godz. 1600 zebranie Rady Parafialnej i Liderów wspólnot parafialnych.

2. Msza Święta dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny odprawiona zostanie w piątek 23 czerwca o godz. 800; zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców; możliwość spowiedzi od godz. 730 i w czasie Mszy Świętej.

3. Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela przypada w sobotę 24 czerwca.

4. W przyszłą niedzielę 25 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na comiesięczny wieczór uwielbienia.

5. Prasa katolicka: miesięcznik „Drogi Miłosierdzia”, tygodniki „Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz nowe zestawy broszur „Dzień Pański” (na regałach).

6. Wakacyjna zmiana porządku Mszy Świętych w lipcu i sierpniu:

od 1 lipca (sobota) w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godz. 630 (nie będzie godz. 700);

od 2 lipca do 27 sierpnia w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 1330, natomiast będzie o godz. 2000. Jednocześnie informujemy, że w lipcu i sierpniu (w związku z urlopami, oazami etc.) część intencji Mszy Świętych będzie odprawiana przez naszych kapłanów poza parafią. Będą one polecane o godzinie ustalonej z osobą zamawiającą Mszę Świętą.

7. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu: codziennie od godz. 7.00 do 21.00 oraz w nocy z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. Adoracja odbywa się w dolnym kościele; zachęcamy również do korzystania z adoracji po Mszach Świętych (zejście do kaplicy adoracji klatkami schodowymi pod chórem). 

8. Zachęcamy do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku: 23 – 25 czerwca (piątek, sobota i niedziela). Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody po Mszy Świętej o godzinie 1400. Zakończenie Mszą Świętą w Różanymstoku o godz. 1700. Zapisy na: www.rozanostocka.pl

9. Bóg zapłać naszym Dobroczyńcom; dziękujemy członkom Białej Procesji i opiekunom oraz Parafianom za udział w procesji miejskiej, w Oktawie oraz z liczą obecność na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.