Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

| dodał:

1.Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej kończy się dzisiaj – w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej.Dziękujemy Bogu za nowego Metropolitę Białostockiego - Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdę.

2.  Koncert uwielbienia „Bogu Dźwięki” o godz. 2030 na placu przy Katedrze

3.Różaniec Fatimski – 13 czerwca we wtorek, wg stałego porządku.

4.We czwartek 15 VI przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej; Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 700, 900, 1500 i 1800 - wszystkie oraz adoracja w głównej świątyni. Nasza parafia bierze udział w Procesji Eucharystycznej (miejskiej) z Katedry do kościoła Św. Rocha. O godz. 1000 przed Katedrą odprawiona będzie Msza Święta, a następnie procesja. Prosimy o udział chóru, delegacji z chorągwiami i feretronami, ministrantów, harcerzy oraz dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o przygotowanie się do procesji; również do udziału w nieszporach eucharystycznych i procesji po Mszach Świętych o godz. 1800 w ramach OKTAWY Bożego Ciała.

5.W następna niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na KUL i CP-K.

6.Spotkanie mieszkańców bloków przy ul. Sitarskiej 68, 64 i 52 w związku z nawiedzeniem „Ołtarzyka miłosierdzia” z relikwiami Bł. Michała odbędzie się jutro (poniedziałek 12 czerwca) po nabożeństwie czerwcowym.

7.W dniach 17-18 czerwca na Jasnej Górze będzie miała miejsce 36. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości, pod hasłem: "Wolni w Chrystusie". szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki na stronie internetowej: kongrestrzezwosci.pl..

8.Bóg zapłać Dobroczyńcom.

---------------------------------------------------------

KOMUNIKAT Kurii Metropolitalnej Białostockiej

W dniach 23-25 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Białostockie grupy wyruszają 26 czerwca (piątek) po Mszy Świętej (o godz. 11:30) w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. (Parafie z terenu Archidiecezji proszę podać właściwe dla siebie informacje o zapisachi wyjściu pielgrzymki).

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 25 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.