Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

| dodał:

1. Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej przypada 30 maja.

2. Święto Nawiedzenia NMP – 31 maja.

3. I czwartek: Msza Święta, konferencja i spotkanie Wspólnoty Adoracyjnej, prosimy o obecność wszystkich osób.

4. I piątek: godz. 1630 Msza Święta szkolna, szczególnie z udziałem dzieci klas trzecich i czwartych; po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe.

5. I sobota – odpowiadając na wezwanie Matki Bożej w Fatimie ofiarujmy pięć pierwszych sobót, od czerwca do października.

6. Archidiecezjalne czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w sobotę 3 czerwca br. w naszej świątyni; o godz. 1900 przygotowanie modlitewne, o godz. 1930 Msza Święta pod przewodnictwem Bp. Henryka i nabożeństwo do Ducha Świętego. W związku z tym Msza Święta o godz. 1800 będzie w dolnym kościele.

7. Najbliższa niedziela będzie Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (pierwsza niedziela miesiąca – różaniec, procesja) . Przypominamy o kończącym się okresie spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej; również w następną niedzielę, w ramach akcji „kilometry dobra” CARITAS zbierać będzie ofiary do skarbonek na Katolicki Ośrodek Terapii Uzależnień METANOIA; po Mszy Świętej o godz. 1230 katecheza chrzcielna.

8. Nabożeństwa czerwcowe będą po Mszach Św. o godz. 1800; Młodzież (ministrantów, scholę, harcerzy, bierzmowanych i inne wspólnoty młodzieżowe) zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w piątek o godz. 1930 w dolnym kościele.

9. Przypominamy o Festynie Rodzinnym pod hasłem: „Mama i tata, najlepszy zawód świata”, który odbędzie (odbywa) się dzisiaj – rozpoczęcie Koronką o godz. 1500 przy ołtarzu papieskim. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich parafian.

10. Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Sokółce obędzie się w sobotę, 3 czerwca 2017 r. Prosimy rodziców o umożliwienie swoim dzieciom wyjazdu. Szczegółowe informacje u Pań katechetek.

11. W dniach 17-18 czerwca br. organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do
Różanegostoku. Zapisy na pielgrzymkę odbywają są przez internet – na
stronie www.rozanostocka.pl

12. Zwracamy uwagę na uszanowania miejsca świętego - świątyni – przez odpowiedni strój wiernych. W świątyni człowiek wierzący powinien odkrywać przed Bogiem i ludźmi swoją duszę, jej piękno, a nie ciało. W związku z tym apelujemy do dziewcząt, kobiet, a także do mężczyzn o godne ubieranie się przychodząc do świątyni. Przykładem mogą być dla nas kościoły wschodnie lub świątynie innych religii, gdzie wierni potrafią należycie ubrać się, a osób w niewłaściwym stroju nie wpuszcza się do wnętrza świątyń. Okażmy szacunek dla miejsca świętego.

13. Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach.

14. Uwaga! Od jutra (29 maja) Msze Święte o godz. 630, 700 i 1800 odprawiane będą w głównej świątyni; o godz.1500 w dolnym kościele; adoracja w dolnym kościele.

15. Nawiedzenie ołtarzyka miłosierdzia z relikwiami bł. Michała odbywa się przy ul. Białostoczek 34, w następnej kolejności będzie Białostoczek 36 oraz domy jednorodzinne.

16. Bóg zapłać wszystkim DOBROCZYŃCOM.