Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj po Mszach Świętych Caritas parafialna i Koło Caritas SP 26 zbiera do skarbonek ofiary na hospicjum dla dzieci oraz Hospicjum Opatrzności Bożej; po Mszy Świętej o godz. 1800 w dolnym kościele odbędzie się pierwsza katecheza dla narzeczonych.

2. Dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące: 22-24 maja.

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych przypada 24 maja; jest to również Dzień modlitwy za Kościół Katolicki w Chinach.

3. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Białostoczek 30, dziękczynna za nawiedzenie odprawiona będzie we czwartek 25 maja o godz. 1800.

4. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek 26 maja i odprawiana będzie po Mszy Świętej o godz. 1800 (wraz z nabożeństwem majowym) oraz po Mszy Świętej o godz. 1500 (przez czcicieli miłosierdzia Bożego) ; w tym dniu modlić się będziemy za nasze MATKI.

5. W niedzielę 28 maja 2017 przypada przeniesiona Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; w czasie Mszy Świętej o godz. 1230 dzieci z klas czwartych będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej; spowiedź dzieci w piątek o godz. 1730; w czasie Mszy Świętych będzie głosił homilie nasz parafianin – ks. Maciej Słyż, pracujący jako misjonarz w Peru; przy wyjściu z k-ła można będzie złożyć ofiarę do skarbonki na potrzeby misyjnej parafii.

6. Również w najbliższą niedzielę na Placu Bł. Ks. Michała Sopoćki przed naszym Sanktuarium odbędzie się Piknik Rodzinny pod hasłem: „Mama i tata, najlepszy zawód świata”; prosimy o modlitwę i wsparcie w przygotowaniach.

7. Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku.

8. Tygodnik Idziemy i Gość Niedzielny, foldery i obrazki dla pielgrzymów(na regałach); dewocjonalia (w sklepiku).

9. Bóg zapłać DOBROCZYŃCOM. Dziękujemy za dary ołtarza: bierzmowanym – na kadzielnicę im łódkę oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych – na relikwiarze świętych z witraży.