Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Fot. Jerzy Rojecki

1.Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego „Michael” zaprasza do udziału w drugim etapie pielgrzymowania szlakiem Bł. Michała – jutro15 maja; rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1800 w Katedrze, następnie modlitewne przejście do kaplicy przy ul. Orzeszkowej 5.

2.Również jutro przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny /ustanowiony w 1993 roku przez ONZ/, pamiętajmy w modlitwie o rodzinach naszej Archidiecezji.

3.Święto Św. Andrzeja Boboli, M., patrona Polski – 16 maja.

4.W następną niedzielę 21 maja:

  • Caritas parafialna będzie zbierała ofiary do skarbonek na Hospicjum dla dzieci prowadzone przez Fundację „Pomóż im” oraz Hospicjum Opatrzności Bożej;
  • w czasie Mszy Świętej o godz. 1230 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii Święte (spowiedź dzieci w piątek o godz. 1700);
  • po Mszy Świętej o godz. 1800 rozpoczną się katechezy dla narzeczonych.

5.Pielgrzymka tegorocznych BIERZMOWANYCH do Suchowoli odbędzie się w najbliższą sobotę 20 maja 2017.

6.W niedzielę 28 maja 2017 odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Mama i tata, najlepszy zawód świata” - na Placu Bł. Ks. Michała Sopoćki przed naszym Sanktuarium; prosimy o modlitwę i wsparcie w przygotowaniach.

7.Katolickie Stowarzyszenie Civitas Chrystiana oraz Chrześcijański Ruch Społeczny DOBRO WSPÓLNE zapraszają na spotkania w ramach Ośrodka Katolickiej Nauki Społecznej – pierwsze spotkanie pt. „Katolik i pieniądze” odbędzie się 16 maja 2017 o godz. 1700 przy ul Warszawskiej 50.

8.Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Białostoczek 27, z okazji nawiedzenia ołtarzyka miłosierdzia,odprawiona będzie 17 maja o godz. 1800.

9.Prasa: Idziemy, Gość Niedzielny – na regałach…

10.Bóg zapłać Dobroczyńcom.