Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

III Niedziela Wielkanocna – 1 V 2022

1. Nabożeństwa majowe będą odprawiane po Mszach Świętych o godz. 1800; Uczestnicy innych Mszy Św. będą mogli włączyć się do modlitwy maryjnej prowadzonej przez wspólnotę adoracyjną po Mszy Św. o godz. 700 (w dolnym kościele) oraz po Mszy Św. o godz. 1500, prowadzonej przez czcicieli miłosierdzia Bożego.

2. Dzisiejsza niedziela jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, trwający do soboty 7 maja. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego w rodzinach, a także w czasie spotkań formacyjnych wspólnot.

3. Uroczystość NMP Królowej Polski - wtorek 3 maja. Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego (7,9,1030,1145,1230,15,18). Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny, prosimy też o udekorowanie domostw flagami narodowymi i maryjnymi.

4. Zapraszamy tegorocznych maturzystów 3 maja na Mszę Świętą o godz. 1800 oraz na modlitwę i specjalne błogosławieństwo.

5. W następną niedzielę Dobrego Pasterza obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania;zbiórka na Seminarium.

6. Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych z rodzicami w najbliższą niedzielę Dobrego Pasterza – 8 maja 2022 na Mszę Świętą o godz. 1800 i na spotkanie organizacyjne w ramach katechezy przygotowującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

7. I czwartek: Msza Święta o godz. 1800, po niej spotkanie formacyjne wspólnoty adoracyjnej. 

I piątek: Msza Święta dla uczniów szkół podstawowych o godz. 1630

I sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 700.

8. Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVII pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę 7 maja o godz.800. Pielgrzymowanie zakończy uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 1800. Zapisy organizowane są na trasie. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny.

9. Intencje na V: Kół Żywego Różańca „O łaski Boże i opiekę Maryi ósmoklasistom oraz maturzystom; Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa: „O bł. Boże dzieciom przystępującym do pierwszej komunii świętej oraz ich rodzinom”.

10. Koncert Oratoryjny „Pieśń o Bogu ukrytym” na podstawie poematu Karola Wojtyły w Operze Podlaskiej 3 maja godz. 1900 (ul. Odeska).

11. Łączymy się w radości i dziękczynieniu z kapłanami i wiernymi Parafii pw. Św. Rodziny w Białymstoku z okazji wczorajszej uroczystości poświęcenia świątyni. Życzymy, aby świątynia ta była miejscem przeżywania spotkania z Bogiem i czerpania sił do codziennego życia.

12. Zgubiono dużą kwotę pieniędzy na naszym osiedlu; osoba poszkodowana prosi uczciwego znalazcę o kontakt z parafią.

13. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom; za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowych, za ciasta i obsługę poczęstunku przybyłych gości.