Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

III Niedziela Wielkanocna – 18 IV 2021

1. Dzisiejsza niedziela, która jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny; będzie on trwał do soboty 24 kwietnia. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.

2. Będzie również możliwość odczytywania fragmentów z Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, z Księgi Pisma Świętego znajdującej się w dolnym kościele, jako myśli do adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby patronat nad tą inicjatywą objęła Wspólnota Adoracyjna.

3. Okazją do zagłębienia się w Słowo Boże niech będą też spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot.

4. Uroczystość Św. Wojciecha, Bp. M, głównego patrona Polski przypada 23 kwietnia, natomiast uroczystość Św. Jerzego, M, głównego patrona Archidiecezji i AWSD przypada 24 kwietnia.

5. Następna Niedziela Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania i rozpocznie tydzień modlitwy w tej intencji; gościć będziemy alumna naszego Seminarium, który będzie zbierał ofiary na ten cel.

6. Niedziela 25. kwietnia 2021r. to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Niestety, w roli kierowców - wielu z nas zachowuje się jak poganie. Zawieszamy w samochodach różańce, wozimy wizerunki świętych, przyklejamy na karoserie znak pierwszych chrześcijan - rybę, a jednocześnie nie szanujemy naszych bliźnich - innych użytkowników dróg,jesteśmy egoistami,klniemy, wykonujemy obraźliwe gesty, lekceważymy przepisy ruchu drogowego. Takie zachowania są grzechem Poprzez modlitwę i serdeczną życzliwość okażmy wdzięczność wszystkim kierowcom, którzy służą nam bardzo odważnie w czasie całej epidemii – kierowcom karetek, transportu publicznego,tirów,służb mundurowych - to też nasi cisi bohaterowie tej narodowej walki o życie i zdrowie bardzo wielu z nas Polaków. Kierujmy się miłością.

7. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom (…).