Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

III Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023

1. Dzisiejsza niedziela jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna Tydzień Biblijny, trwający do soboty 29 kwietnia. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego w rodzinach, a także w czasie spotkań biblijnych wspólnot.

2. Spotkanie CARITAS parafialnej odbędzie się jutro po Mszy Świętej o godz. 1800.

3. W tygodniu przypadają: Uroczystość Św. Wojciecha – 24 kwietnia – głównego patrona Polski; Św. Marka Ew – 25 kwietnia; Św. Jerzego – 26 kwietnia - głównego patrona archidiecezji; Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – 29 kwietnia – patronki Europy. Jest to dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów drugiej wojny światowej.

4. W następną niedzielę Dobrego Pasterza obchodzić będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele.

5. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania (uczniów klas VIII) i ich rodziców będzie miało miejsce 14 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom; za pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowych, za służbę, ciasta i obsługę poczęstunku przybyłych gości; podziękowanie za Wieczór Uwielbienia przygotowany i prowadzony przez wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca i młodzież Ruchu Światło-Życie pod kierunkiem ks. Adama.

7. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy na środowe spotkania dla mam, które odbywają się w naszej parafii, w każda środę o godzinie 10:30 w salce pod plebanią koło garaży. Więcej informacji na plakacie i na stronie fejsbukowej parafii.