Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA

| dodał:

III Niedziela Wielkanocna – 26 IV 2020

1. Dzisiejsza niedziela, która jest Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego, rozpoczyna XII Tydzień Biblijny; będzie ontrwał do soboty 2 maja. Niech codzienna lektura Pisma Świętego, w obecnym czasie zwirtualizowania naszego życia religijnego, będzie pomocą w odkrywaniu Boga w Jego Słowie. Stół Słowa Bożego prowadzi do rozpoznawania Jezusa Chrystusa w Eucharystii, nawet wówczas, kiedy przeżywamy ją za pośrednictwem środków przekazu.

2. W ramach Tygodnia Biblijnego, w środę 29 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 1800 odbędzie się Krąg Biblijny - zapraszamy naszych parafian, szczególnie osoby czytające Słowo Boże w czasie Mszy Świętych.

3. We środę przypada 41. Rocznica święceń biskupich Abpa Edwarda.

4. Nabożeństwa majowe rozpoczną się w najbliższy piątek 1 maja i będą odprawiane po Mszach Świętych o godz. 1800.

5. Pierwszy piątek - dodatkowe Msze Święte:

  • o godz. 900 (w głównej świątyni) dla rodziców uczniów klas trzecich szkół podstawowych – przychodzi tylko jedno z rodziców - po Mszy Świętej spotkanie dotyczące pierwszych komunii świętych,

  • o godz. 1630 (w dolnym kościele) dla uczniów klas czwartych SP i ich rodziców.

6. Uroczystość NMP Królowej Polski obchodzić będziemy w tym roku w sobotę 2 maja; porządek Mszy Świętych niedzielny; z racji I soboty po Mszy Świętej o godz. 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec; Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, prosimy o wywieszenie flag narodowych (flagi państwowe są do nabycia po Mszy Świętej)..

7. Następna niedziela będzie pierwszą miesiąca: godz. 1000 różaniec, po Mszy Świętej o godz. 1030 procesja eucharystyczna; rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

8. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Radzymińskiej 40, dziękczynna za nawiedzenie OŁTARZYKA MIŁOSIERDZIA odprawiona będzie 1 maja o godz. 1500.

9. Przewodniczący KEP oraz nasz Ksiądz Arcybiskup Metropolita proszą o modlitwę „o ustanie suszy i życiodajny deszcz”; zapraszamy na różaniec w tej intencji codziennie o godz. 2030.

10. I etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki odbędzie się we wtorek 28 kwietnia 2020: Msza Święta w kościele pw. Świętego Rocha o godz. 1800, a po niej indywidualne - modlitewne przejście do Katedry.

11. „Dyspensa od obowiązku chodzenia do kościoła w niedziele i święta nie oznacza zwolnienia z obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. To nie oznacza wakacji od Pana Boga” – powiedział w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia abp Stanisław Gądecki, przerażony perspektywą trwałego odizolowania większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestniczenia we Mszy Świętej. Dlatego apelujemy do tych, którzy mimo zwiększenia limitów nie zmieszczą się w kościołach w niedziele, postarali się wziąć udział w Eucharystii w innym dniu tygodnia.

12. Bóg zapłać wszystkim Dobroczyńcom (…).