Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

| dodał:

JEZU, UFAM TOBIE!

1 .Dzisiaj: przed kościołem Caritas zbiera ofiary na pomoc dla Syrii.

  • godz. 1415: Uwielbienie i Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • główna Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego godz. 1500, przybędą na nią uczestnicy V Pieszej Pielgrzymki do naszego Sanktuarium.
  • dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Codziennie w czasie Mszy Św. o godz. 1500 modlić się będziemy w intencjach osób potrzebujących, a także za niosących pomoc; we środę o godz. 1630 odbędzie się spotkanie CARITAS parafialnej, zapraszamy nowe osoby, w tym młodzież do włączenia się do pracy charytatywnej; sobotę, w ramach TM odbędzie się Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów CARITAS.

4. Prasa katolicka, foldery o sanktuarium oraz o pielgrzymowaniu szlakiem Bł. Michała (na regałach); dewocjonalia, książki (w sklepiku).

5. Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia obrazów Jezusa Miłosiernego oraz dewocjonaliów.

6. I etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki: piątek 28 kwietnia 2017 - Msza Święta w kościele pw. Świętego Rocha o godz. 18.00, a po niej przejście do Katedry. Szczegółowy program pielgrzymowania zamieszczony jest na folderach.

7. Msze Święte w tygodniu: o godz. 6.30, 7.00 i 15.00 - w dolnym kościele; Msza Święta o godz. 18.00 - w głównej świątyni; adoracja w dolnym kościele.

8. Bóg zapłać Dobroczyńcom i Pielgrzymom...

  • W dolnym kościele możemy nawiedzić kryptę, w której spoczywały doczesne szczątki Sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki, w holu można obejrzeć wystawy ukazujące życie Bł. Michała, a także jego beatyfikacje i pielgrzymowanie szlakiem błogosławionego,
  • Zachęcamy również do modlitwy przy relikwiach i obrazach Apostołów Miłosierdzia Bożego: Bł. Ks. Michała, Św. Faustyny, Św. Jana Pawła II.
  • W księdze można zapisać intencje do Miłosierdzia Bożego, grupy niech wpiszą się do księgi pamiątkowej.

9. Uroczystość Św. Jerzego, M, głównego patrona Archidiecezji Białostockiej i AWSD przypada jutro – 24 kwietnia.

10. Święto Św. Marka, Ewangelisty – 25 kwietnia.

11. Uroczystość Św. Wojciecha, Bp.,M, głównego patrona Polski – 26 kwietnia.

12. Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła

===================================================

PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)