Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

| dodał:

JEZU, UFAM TOBIE!

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28.O4.2019

1. Dzisiaj:przed kościołem zbierane są ofiary na CARITAS Archidiecezji Białostockiej; Kiermasz Książki Religijnej; możliwość nabycia flag narodowych

  • godz. 1415: Uwielbienie i Koronka do Miłosierdzia Bożego

  • główna Msza Święta w Godzinie Miłosierdzia Bożego godz. 1500, przybędą na nią uczestnicy VII Pieszej Pielgrzymki do naszego Sanktuarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Codziennie w czasie Mszy Św. o godz. 1500 wraz z parafialną CARITAS modlić się będziemy w intencjach osób potrzebujących, a także za dobroczyńców.

3. Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej – 29 kwietnia.

4. Uroczystość Św. Wojciecha, B,M, Głównego Patrona Polski – 30 kwietnia (wtorek).

5. Uroczystość Świętego Jerzego, M. Głównego Patrona AB i AWSD; (Św. Józefa Rzemieślnika) – 1 maja, nabożeństwa majowe po Mszach Świętych o godz. 1800.

6. I sobota miesiąca – 2 maja – nabożeństwo do Niep. Serca Maryi, rozważanie i różaniec po Mszy Świętej o godz. 700; Święto FLAGI NARODOWEJ.

7. Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski – porządek Mszy Świętych niedzielny; pierwszy piątek miesiąca (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

8. I etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki odbędzie się 28 maja 2019: Msza Święta w kościele pw. Świętego Rocha o godz. 1800, a po niej przejście do Katedry. Szczegółowy program zamieszczony jest na folderach.

9. Msze Święte w tygodniu: o godz. 630, 700 i 1500 - w dolnym kościele; Msza Święta o godz. 1800 - w głównej świątyni; adoracja – w dolnym kościele.

10. Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia obrazów oraz dewocjonaliów.

11. Zachęcamy do modlitwy przy relikwiach Bł. Michała, Św. Faustyny i Św. Jana Pawła

12. W księdze oraz na kartkach można zapisać intencje do Miłosierdzia Bożego, prosimy również o wpisanie się do kroniki sanktuarium przez grupy pielgrzymów.

13. W dolnym kościele możemy nawiedzić kryptę, w której spoczywały doczesne szczątki Sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki, w holu można obejrzeć wystawy o Bł. Michale.

14. Prasa katolicka, świąteczne wydanie Zwiastuna Miłosierdzia; foldery o sanktuarium oraz o pielgrzymowaniu szlakiem Bł. Michała (na regałach); dewocjonalia, książki (w sklepiku); broszury "Miłosierdzie Boże" (przed kościołem).

15. Bóg zapłać Dobroczyńcom i Pielgrzymom...

===================================================

PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)