Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

| dodał:

JEZU, UFAM TOBIE!

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.O4.2023

1. Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia Bożego; dzień odpustu w naszym sanktuarium i szczególnych łask związanych z modlitwą koronki, odbyciem spowiedzi i przystąpieniem do komunii świętej (spełniając warunki).

Główna Msza Święta ODPUSTOWA z udziałem uczestników XI Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium odprawiona będzie o godz. 1500. Mszę Św. poprzedzi nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 1430. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału; przy wyjściu odbywa się zbiórka ofiar na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

2. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na wieczór modlitewny, który rozpocznie się o godzinie 19.00 Chcemy w tym czasie spotkać się z Bogiem, który zmartwychwstał i żyje! Jezus mówi dziś do nas: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11,28). To jest Jego obietnica. Będzie to także okazja do modlitwy za tych, którzy oddalili się od Boga. Modlitwa będzie trwała do godz. 21.00. Zapraszamy, aby przyjść chociaż na chwilę.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 79. Tydzień Miłosierdzia. Codziennie w Koronce i Mszy Św. o godz. 1500 modlić się będziemy w intencji osób potrzebujących i dzieł miłosierdzia; prosimy o zgłaszanie osób/rodzin będących w trudnej sytuacji.

4. W najbliższą sobotę i niedzielę – 22 i 23 kwietnia organizowany będzie w naszym sanktuarium „Białostocki Kongres Bł. Michała Sopocki”. W związku z Kongresem I etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki (od Bazyliki Św. Rocha do Archikatedry) przeniesiony został na niedzielę 23 kwietnia 2023 o godz. 1030. Szczegółowy program Kongresu i pielgrzymowania dostępny jest na stronie www. i podawany będzie na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych.

5. W codziennej Godzinie Miłosierdzia w sanktuarium polecamy intencje za wstaw. Bł. Michała Sopoćki; można je zapisywać na kartkach oraz w księdze; grupy nawiedzające sanktuarium, zarówno dziś jak też w innym czasie proszone są o wpisanie się do kroniki sanktuarium. W dolnym kościele możemy nawiedzić kryptę po doczesnych szczątkach Sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki, w holu można obejrzeć wystawy o Bł. Michale. Obrazki i foldery (na regałach); dewocjonalia, ciekawe książki o obrazie Jezusa Miłosiernego oraz o Święcie Miłosierdzia i o bł. Michale (w sklepiku). Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia obrazów oraz dewocjonaliów.

6. Bóg jest Miłością. Słyszałeś to już to nie raz, ale nigdy za bardzo tego nie doświadczyłeś Masz wątpliwości czy kocha ciebie? Zapraszamy na kurs Nowe Życie prowadzony przez Białostocką Szkołę Nowej Ewangelizacji w naszej parafii. Są to 3-dniowe rekolekcje, na których możesz doświadczyć Bożej Miłości, zbawienia w Jezusie. Rozpoczęcie w piątek wieczorem, zakończenie w niedzielę koło południa. Zachęcamy do wzięcia ulotek z zaproszeniem na ten kurs, które wyłożone są na końcu głównej nawy, przy plakacie Jezusa. Możesz je wziąć także dla innych. Więcej informacji na stronie naszej parafii. 

7. Koła Żywego Różańca zapraszają do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 2-3 czerwca; zapisy w zakrystii.

8. Zaproszenie na wieczór patriotyczny w białostockim Kinie Ton w dniach 22 i 23 kwietnia o g. 1900. W programie: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz sztuka teatralna pt. „Polska - nasza kochana Ojczyzna”.

9. Bóg zapłać Dobroczyńcom i Pielgrzymom... Dziękujemy Ks. Karolowi Kondracikowskiemu za wygłoszone homilie.

===================================================

PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)