Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

| dodał:

JEZU, UFAM TOBIE!

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.O4.2022

1. Dzisiaj w naszym sanktuarium przypada odpust – Święto Miłosierdzia Bożego; można uzyskać odpust zupełny i szczególne łaski związane z odmówieniem koronki, odbyciem spowiedzi i przystąpieniem do komunii świętej(spełniając warunki).

Główna Msza Święta ODPUSTOWA z udziałem uczestników X Pieszej Pielgrzymki do Sanktuarium odprawiona będzie o godz. 1500. Mszę Św. poprzedzi nabożeństwo do miłosierdzia Bożego o godz. 1430; o godz. 1900 „Wieczór Chwały” prowadzony przez Maję i Krzysztofa Sowińskich. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału; przy wyjściu odbywa się zbiórka ofiar na CARITAS Archidiecezji Białostockiej.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 78. Tydzień Miłosierdzia.Codziennie w Koronce i Mszy Św. o godz. 1500 modlić się będziemy w intencji osób potrzebujących i dzieł miłosierdzia; prosimy o zgłaszanie osób/rodzin będących w trudnej sytuacji.

3. I etap pielgrzymowania Białostockim Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopocki odbędzie się 28 kwietnia 2022: Msza Święta w kościele pw. Świętego Rochao godz. 1800, a po niej przejście do Katedry. Szczegółowy program pielgrzymowania dostępny jest na stronie WWW. i podawany będzie na bieżąco w ogłoszeniach parafialnych. W najbliższą niedzielę: różaniec, procesja, katecheza chrzcielna wg stałego porządku. 

Msza Święta z okazji Konkursu Biblijnego „A Słowo stało się Ciałem” 29 kwietnia 2022 godz. 10.00 w dolnym kościele.

4. Od 2 maja będzie otwarta księga intencji mszalnych na2023 rok; prosimy, aby najpierw (w maju i czerwcu) zamawiać Msze Święte terminowe (rocznice śmierci, jubileusze itp.); przypominamy również, że msze święte niedzielne są odprawiane w aktualnych intencjach i potrzebach parafian (dziękcz., błag. itp.).

5. Po dwuletniej przerwie zostanie wznowiona katecheza parafialna przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych szkół podstawowych z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 1800 i na spotkanie organizacyjne w niedzielę Dobrego Pasterza – 8 maja 2022.

6. Nasz parafianin Jakub Taudul, alumn piątego roku AWSD przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu; prosimy o modlitwę w jego intencji (…)

7. Przed kościołem organizowany jest kiermasz na rzecz Mai, chorej na białaczkę; zachęcamy do nawiedzenia stoisk.

8. Od niedzieli 1 maja modlitwa apelowa o godz. 2100 będzie prowadzona przed ołtarzem papieskim; zapraszamy do udziału.

9. W księdze pamiątkowej oraz na kartkach można zapisać intencje do Miłosierdzia Bożego, grupy nawiedzające sanktuarium, zarówno dziś jak też w innym czasie niech wpiszą się do kroniki. W dolnym kościele możemy nawiedzić kryptę po doczesnych szczątkach Sługi Bożego Ks. Michała Sopoćki, w holu można obejrzeć wystawy o Bł. Michale. Obrazki i foldery (na regałach); dewocjonalia, ciekawe książki o obrazie Jezusa Miłosiernego oraz o Święcie Miłosierdzia i o bł. Michale (w sklepiku). Po Mszy Świętej będzie możliwość poświęcenia obrazów oraz dewocjonaliów.

10. Bóg zapłać Dobroczyńcom i Pielgrzymom... Dziękujemy O. Henrykowi za przepowiadanie Słowa Bożego.

===================================================

PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosier­dzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699)