Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

| dodał:

Grób Pański w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego; Jezus Eucharystyczny umieszczony w chrzcielnicy nawiazuje do Jubileuszu C

ALLELUJA, JEZUS ŻYJE!!!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


1. W Niedzielę Wielkanocną pierwsza Msza Św. będzie o godz. 600, następnie 900, 1030,1145, 1230, 1500 i 1800; w Poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny.

2. Zapraszamy codziennie do świętowania Oktawy Zmartwychwstania; z racji Oktawy najbliższy piątek nie ma charakteru postnego.

3. Codziennie do soboty o godz. 1500 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego i Mszę Świętą; w tym roku Nowenna ma charakter międzynarodowy.

  • w piątek o godz. 1630 nabożeństwo pokutne (dolny k-ł); 
  • w sobotę o godz. 2100 Apel i nabożeństwo „Drogi Światła” na Placu Bł. Michała, następnie czuwanie modlitewne w dolnym kościele, zakończone Koronką i Mszą Świętą o północy. Serdecznie zapraszamy

4. W następną NIEDZIELĘ przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego i XXV lecie Metropolii Białostockiej.

  • godz. 1415: „Uwielbienie Miłosierdzia Bożego i Koronka”;
  • godz. 1500 MSZA ŚWIĘTA koncelebrowana pod przewodnictwemJ.E. Abp. Edwarda Ozorowskiego z udziałem PIELGRZYMÓW.
  • W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 23 kwietnia 2017 r. zespół Iskra Bożego Miłosierdzia z Polski i z Włoch oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Miłosierdzia z Białegostoku, zapraszają do uczestnictwa w „Marszu do Kościoła” z obrazem Jezusa Miłosiernego w ręku. W Archidiecezji Białostockiej szczególną okazją ku temu będzie V Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.Pięć grup pielgrzymkowych wyruszy z różnych stron miasta w jednym kierunku – do świątyni miłosierdzia Bożego. W ten sposób wypełnimy wolę Pana Jezusa zapisaną w „Dzienniczku” św. Faustyny: (…) pragnę, ażeby obraz ten był w pierwszą niedzielę po Wielkanocy uroczyście poświęcony i żeby odbierał cześć publiczną, aby każda dusza o tym wiedzieć mogła.( Dz.341).

5. Msze Święte w Oktawie (od wtorku): 630 i 700 - w dolnym kościele; 1500 i 1800 - w głównej świątyni; całodzienna i wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu (od wtorku) – w dolnym kościele.

6. Na regałach jest prasa – Zwiastun Miłosierdzia, Idziemy i Gość Niedzielny oraz nowe zestawy broszury: Dzień Pański

7. Bóg zapłać Dobroczyńcom…