Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU– 17 III 2019

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną, przed kościołem są zbierane ofiary na misyjne dzieło „Ad Gentes”; wspominamy modlitewnie ŚP. Ks. prob. Zbigniewa w dniu imienin.

2. Ks. Arcybiskup Metropolita skierował do pracy duszpasterskiej ks. diakona Michała Lewkowskiego,  który 11 marca rozpoczął posługę w naszej parafii. Życzymy, aby ks. dk. Michał dobrze czuł się w naszej wspólnocie, otoczmy go również naszą modlitwą w tym czasie przygotowania do święceń kapłańskich.

3. MSZA ŚWIĘTA z okazji Imienin Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w poniedziałek , 18 marca br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.

4. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek 19 marca, dodatkowa Msza Święta o godz. 900; nabożeństwo w intencji mężczyzn po Mszach Świętych o godz. 900 i 1800.

5. Msza Święta w intencji mieszkańców ul. Kozłowej 33 odprawiona będzie w piątek 22 marca o godz. 1800.

6. Msza Święta z udziałem osób niedowidzących odprawiona będzie w następną niedzielę 24 marca o godz. 1000 w dolnym kościele; przypominamy, że jest ona odprawiana w każdą czwartą niedzielę miesiąca. Zachęcamy do udziału w niej osoby starsze.

7. Premiera filmu Michała Kondrata pt. "Miłość i Miłosierdzie", z udziałem reżysera i aktorów, odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 18.00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Bilety są do nabycia w kasach Opery i przez internet. Film opowiada historię św. Faustyny Kowalskiej, której wizje i misja dały początek kultowi Bożego Miłosierdzia. Największym propagatorem kultu był jej spowiednik, ks. Michał Sopoćko, patron Białegostoku. On też doprowadził do namalowania obrazu Miłosiernego Chrystusa "Jezu ufam Tobie" według wskazówek siostry Faustyny. Zapraszamy do obejrzenia tego filmu.

8. Chrześcijański Kongres Społeczny zaprasza na Narodowy Marsz Życia, 24 marca 2019 roku, rozpoczęcie godz. 1200 Msza Święta w kościele św. Anny w Warszawie.

9. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" serdecznie zaprasza na spotkanie pt. "Katolik i media" 20 marca 2019 r o godzinie 17:00, na którym gościem będzie Adam Jakuć- dziennikarz, konferansjer, publicysta i animator kultury. Spotkanie będzie poświęcone mediom oraz obecności Kościoła i katolików w przekazie medialnym. Siedziba stowarzyszenia to Fabryczna 4 lok.0E (tuż za kościołem Świętej Rodziny)

10. Prasa katolicka – Jubileuszowy Zwiastun Miłosierdzia, Idziemy, Gość Niedzielny (na regałach).

11. Bóg zapłać za wszelkie dobro; dziękujemy za ofiary na Caritas ze Środy Popielcowej (11 560 zł).