Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

| dodał:

1. Dzisiaj – misyjny dzień modlitwy, ofiary na misyjne dzieło „Ad Gentes”; po Mszy Świętej o godz. 1230 – katecheza dla dzieci i rodziców klas drugich; o godz. 1800 dla gimnazjalistów i ich rodziców .

2. Czwarta rocznica wyboru Papieża Franciszka I przypada jutro 13 marca; zapraszamy do modlitwy w intencji Papieża i Kościoła w ramach różańca fatimskiego wg stałego porządku.

3. Trwa nawiedzanie rodzin przez OŁTARZYK Jezusa Miłosiernego z relikwiami Bł. Michała. 24-godzinna obecność OŁTARZYKA w domu jest okazją do rodzinnej modlitwy do Bożego miłosierdzia, dlatego też wiele tracą ci, którzy pod różnymi pretekstami nie chcą włączyć się do tego dzieła. Zwieńczeniem nawiedzenia w poszczególnych blokach jest Msza Święta w intencji tych mieszkańców, którzy przyjęli do swojego domu znak miłosierdzia. Aktualnie nawiedzenie odbywa się przy ul. Białostoczek 26; w następnej kolejności będą bloki nr 28, 30, 32, 27, 29, 31, 34 i 36; SPOTKANIE organizacyjne mieszkańców ul. Białostoczek 28 i 30 odbędzie się w poniedziałek (jutro) po Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Wydział Katechetyczny Kurii zaprasza osoby dorosłe na cykl katechez biblijnych pt. „Pasja wg św. Jana” we wtorki 14, 21, 28 marca oraz 4 kwietnia o godz. 1900-2100 w Centrum Formacji Pastoralno -Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50.

5. MSZA ŚWIĘTA z okazji imienin Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w sobotę, 18 marca br., o godz. 1800 w Katedrze. Zapraszamy do modlitwy w intencji Solenizanta.

6. W gablocie są informacje o naborze do szkół i przedszkoli: im. Bł. Michała Sopoćki, im Bł. Bolesławy Lament i Sł. Bożego Franciszka Blachnickiego.

7. Adoracja: przerwa w adoracji w godz. 730-900 (na sprzątanie) będzie tylko w poniedziałki. Bardzo prosimy, aby nie wychodzić ze świątyni w czasie wystawiania Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza w niedziele i uroczystości. Przykro jest, jeżeli Pan Jezus (oczami kapłana) ogląda plecy wiernych, którzy jednej minuty nie potrafili zaczekać. Wielu uczestników adoracji bardzo prosi o to, aby w kaplicy adoracyjnej wyłączać telefony komórkowe, a najlepiej ich nie zabierać, gdyż zakłóca to skupienie.

8. Zgodnie z obowiązującym prawem polscy podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Status takiej organizacji posiada Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. Bł. Ks. Michała Sopoćki, zachęcamy do wsparcia działań Stowarzyszenia; nr KRS: 0000130906

9. Prasa katolicka oraz skarbonki miłosierdzia (na regałach).

10. Stowarzyszenie «Otwarty Dom» Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie po raz
kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka na Litwie na Święta Wielkanocy. Nasi goście będą w rodzinach w dniach 12 – 19 kwietnia br. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Spotkanie osób, które chcą przyjąć dzieci do swoich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem odbędzie się dnia 21.03.2017 o godz. 17:00 /wtorek/ w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 ( dawne Berlinga).

11. Bóg zapłać za wszelkie dobro; dziękujemy za ofiary na Caritas ze Środy Popielcowej (9 840 zł).